Çorap Çizme Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çorap Çizme Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayakkabı kombinin en önemli tamamlayıcısıdır. Seçtiğiniz ayakkabı ile kombini parlatabilir veya söndürebilirsiniz.

Kış aylarında daha da bir popüler olan uzun çizmelerden olan çorap çizmeler kadınların sevdiği parçalar arasında yer alıyor. Soğuk günlerde hem bacakları sıcak tutup hem de stil görünmeyi sağlıyor. Her kategoride olduğu gibi çorap çizmelerde de birçok seçenek mevcut. Kullanılan materyal, kalıbı, uzunluğu gibi farklılıklar içeriyor. Her alışverişte olduğu gibi, aldığımız eşyanın moda olmasından önce bizim vücudumuza uygun olup olmadığını göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Seçtiğimiz parçalarla vücudumuzda olan kusurları kapatabilir, beğendiğimiz yerleri daha da ön plana çıkarabiliriz.

Bacak Boyu Görünümü

Seçtiğimiz ayakkabılar bacak boyumuzu direk etkiler. Olduğundan uzun veya olduğundan kısa görünmesi seçimlerimize bağlı olarak değişir. Çorap çizmeleri düşündüğümüzde, daha çok uzun bacak boyuna sahip kişilerin kullanımına uygundur. Çorap çizme mantığı bacağı tamamen sardığı için üst bacak daha göz önüne çıkacaktır, bunun için de üst bacağı kalın olan kişiler tercih etmemelidir. Çünkü adeta bir çorap gibi, bir bütün gibi bacağı sardığı için üst bacak daha dolgun görünecektir. Bacak boyu kısa ve kalın olanların tercih etmesi riskli olabilir. Ama yine de tercih edilmek istenirse daha yüksek topuklu ve uç kısmı üçgen ve sivri gelen modellere bakılabilir. Vücuduna oranla bacak boyu daha uzun olan kişiler ise bu oranı dengelemek için alçak topuklu çizmeleri tercih edebilirler.

Model Seçimi

Daha sonra nasıl bir model istenildiğine karar verilmelidir. Bacağı tamamen saran bir çizme mi yoksa hafif bol duran bir çizme mi buna bakılmalı. Bacağı saranlar daha zayıf gösterecektir. Ayrıca çorap çizmeleri kombin yapmak da çok önemlidir. Daha uzun bacak görünümü için aynı renk tayt, pantolon, çorap ile giyilebilir. Böylece bacakta bir bütünlük sağlanarak uzun görünüm elde edilecektir, bacak boyu kesilmeyecektir. Minyon ve dolgun vücuda sahip olanlar tam diz kapağı üstünde biten, bacağı tam saran çizmeleri tercih edebilirler. 

En Önemli Faktör

Tüm bunların dışında bacağımızı neredeyse tamamen kaplayacağı için rahatlığı da çok önemlidir. Hareketlerimizi kısıtlamaması için esneme payı olmalıdır. Bacağımızı sarmalı ama hareket etmemizi engelleyecek kadar da sıkmamalıdır. Topukları sağlam olmalıdır. Eğer deri bir çorap çizme seçeceksek iyi kalite de olması önemlidir. Çünkü hareket ettikçe ve çorap çizmemiz kıvrıldıkça deride deformeler oluşacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak alışveriş yapmalıyız. Eğer nubuk, süet bir materyalden oluşan bir çizme tercih edeceksek de toz toplamayacak olmasına dikkat etmeliyiz. Kötü kalitedeki süet çizmeler toz toplayabilir ve bu şık görünmek yerine kötü bir görüntü altında olmamızı sağlar.

Hem şık davetlerde, hem de sokak modasında çok popüler olan çorap çizmeler kıyafetlerimizi çok güzel tamamlıyor. Stil görünmek doğru kıyafete doğru ayakkabıyı seçmek yeterli oluyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda