Hippi Tarzı Gelinlik! Son Yılların En Tercih Edilen Gelinlik Tarzı!

Hippi Tarzı Gelinlik! Son Yılların En Tercih Edilen Gelinlik Tarzı!

Yıllar geçtikçe değişen moda akımlarının etkisi gelinliklerde de ciddi değişimlere neden olmaktadır. Özellikle son yıllarda ciddi değişimler ile birlikte gelinliklerde ve gelinlerde yeni farklı tarzlar ortaya çıkmakta.

 

 

Yıllar geçtikçe değişen moda akımlarının etkisi gelinliklerde de ciddi değişimlere neden olmaktadır. Özellikle son yıllarda ciddi değişimler ile birlikte gelinliklerde ve gelinlerde yeni farklı tarzlar ortaya çıkmakta. Son çıkan ve birçok kadının tercihleri arasında olan hippi tarzı gelinlik ve gelin modelleri en çok tercih edilen tarzlardan birine dönüşmeye başladı. Rahatlığı gösteren etkisi ile daha çok kır düğünü gibi mekanlarda tercih edilesi olan hippi tarzı gelinlikler ile birlikte yeni bir akım içerisinde olduğumuzu söyleyebilir.

2017 yılları itibariyle ortaya çıkmaya başlayan ve trend olmaya doğru yol alan hippi tarzı gelinlikler son yıllarda daha çok kullanılmaya başlandı. Birçok kadının hayallerini süsleyen gelinlik modellerinde yaşanan bu değişim kadınların da genel tercihi olabilmektedir. Ayrıca hippi tarzı gelinlik sadece gelinlik ile sağlanmamakla birlikte saç modeli, aksesuar ve makyaj gibi detaylarla da desteklenmektedir. Bir bütün halinde yansıtılan bu tarzda bazı öne çıkan detaylar ise şöyle sıralanabilir.

 

Sırt Dekoltesi

sirt-dekolteli-hippi-gelinlik.jpg

Sırt dekoltesi çok eski yıllarda da tercih edilen bir tarz olsa da hippi tarzı gelinliklerde daha çok rahatlığı ve nazikliği temsil etmektedir. Derin veya geniş sırt dekoltesi fark etmeksizin net çizgiler ve köşeler yerine temel bir bolluk etkisi hissettirmektedir.

 

Düşük Omuzlar

hippie-gelinlik-tasarimlari-5-400x400.jpg

Bazı hippi gelinlik tarzlarında görülen eski modaların izlerinden biri de düşük omuzlu tarzlardır. Bu tarzlar gelinliği daha şık hale getirirken düşük omuz tarzı ile rahat bir görüntüye kavuşan gelinler hippi tarzını tam manası ile gösterebilmektedirler.

 

V Yaka Gelinlikler

V yaka gelinliklerde daha öncede kullanılmış olmasına rağmen hippi tarzı gelinliklerde daha derin bir V yaka modeline rastlamak mümkün. Derin V yaka ile sağlanan rahatlık ile salaş tarz hippi gelinlikler için vazgeçilmez etkilerden biridir.

 

İki Parça Gelinlik

Hippi tarzı gelinlik modelini en iyi ve açık şekilde ortaya koyan gelinlik modellerinden bir tanesi iki parçalı olan gelinliklerdir. Belden aşağısı ve yukarısının iki parçaya ayrıldığı bu modellerde saçların uyumu ile harika bir görüntünün ortaya çıkması sağlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda