İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

Seyrek kirpiklere sahip kişiler için son yıllarda trend olan yeni tarz kirpiklerden ipek kirpik uygulamasına dair içeriğimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuya dair derlediğimiz bazı ince ayrıntılar ile birlikte ipek kirpikleri tercih etme

 

 

Seyrek kirpiklere sahip kişiler için son yıllarda trend olan yeni tarz kirpiklerden ipek kirpik uygulamasına dair içeriğimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bu konuya dair derlediğimiz bazı ince ayrıntılar ile birlikte ipek kirpikleri tercih etme isteğiniz olabilir. Dilerseniz ipek kirpik nedir ve nasıl uygulanır adlı içeriğimize başlayabiliriz.

ipek-kirpik-b.jpg

İpek kirpik öncelikle seyrek veya açık renkli kirpiklere sahip olan kişiler için önerilmekte ve bu uygulama ile kişilerde daha dolgun ve gür kirpik görüntüsü sağlanmaktadır. Birkaç saatlik uygulama olan bu kirpik uygulaması muhakkak işin umanları tarafından yapılmalıdır.

 

İşte İpek Kirpik Uygulaması

1035927-1920x1080.jpg

İpek kirpik uygulaması birkaç saatlik bir uygulama olmakla birlikte oldukça basittir. İşin uzmanlarının yapması gereken bu uygulamada kirpiklere tek tek yapıştırma işlemi yapılmaktadır. Belli bir süre kullanılabilen bu kirpikler bu süreden sonra kendiliğinden dökülmekte ve herhangi bir zarar vermemektedir. Zamanla dökülen bu kirpiklerin zararsız olmasını sağlamak adına bakımlarını periyodik olarak yapmak şarttır. Bakımı yapılan bu kirpiklerin kullanım süresi de bununla paralel olarak uzama göstermektedir. 3 ila 6 ay aralığında bir kullanım ömrü biçilen ipek kirpikler için kullanılan yapıştırıcı ürünler organik olmakla birlikte bu ürün kullanımına kişilerin dikkat etmesi şarttır.

İpek kirpik uygulaması uzun süreli kullanımı sağlaması açısından daha geniş işlemlerle yapılmaktadır ve bu işlemler oldukça hassastır. Hassas olan bu işlemler için muhakkak uzman bir kişinin uygulamayı yapması gereklidir. Uzman kişi ilk olarak 24 saatlik denem kirpikleri ile gözün vereceği reaksiyonları tespit etmesi gerekmektedir. Bu deneme kirpikleri ile birlikte bazı veriler elde eden uzman kişi ona göre bir kullanım tarzı ile ipek kirpik uygulamasını gerçekleştirmektedir.

İpek kirpik uygulamasını kullandıktan sonra kişinin normal makyajını yapmasında herhangi bir sorun olmamakla birlikte bu makyaj temizliklerine dikkat edilmelidir. Kullanılan makyaj temizleme ürünlerini yağsız olması gerekmekle birlikte ipek kirpik taktıran kişiler hamam sauna gibi alanlar kullanabilmektedir. Ayrıca denize havuza girebilme duş alam gibi şeylerde sorun olmayacağı gibi suyun pH derecesinde ciddi bir değişim varsa ipek kirpikler bundan etkilenerek dökülebilmektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda