Papatya Suyu İle Doğal Yollardan Saç Rengi Açma Nasıl Olur?

Papatya Suyu İle Doğal Yollardan Saç Rengi Açma Nasıl Olur?

Saç renginin açılması veya saç rengi açmak kadın literatüründe oldukça kullanışlı bir eylemin kendisidir. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınların en çok başvurduğu saç rengi açma olayı aslında saçlar için oldukça kötü sonuçlar

 

 

Saç renginin açılması veya saç rengi açmak kadın literatüründe oldukça kullanışlı bir eylemin kendisidir. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen kadınların en çok başvurduğu saç rengi açma olayı aslında saçlar için oldukça kötü sonuçlar doğurabilen işlemlerdendir. Bir nevi bozulmaya uğrayan saçlarda kimyasal tepkimeler sonucu saç rengi açılmaya uğrar. Saçlar bu kimyasal tepkime ile açık bir renge kavuşurken güçsüzleşip kırılmalara daha açık hale gelebilir. Bu tür sorunlar ortaya çıkması sebebiyle saçlarında değişiklik yapmak isteyen birçok kadın saçların rengini açma tercihine gitmeyebilmektedir. Ayrıca saç renginin açılması oldukça etkileyici bir görüntü vermesi sebebiyle de en çok istenen şeylerden biridir.

Bu kadar çok istenen ve aynı zamanda saça zarar veren saç rengi açma işlemlerinde ki zararı minimuma indirmek veya ortadan kaldırmak mümkün değil mi? Elbette saçların zarar görmeden renklerinin açılması mümkün olabilmektedir. Nasıl mı? Doğal yollarla elbette. Doğal yollarla saç rengini açmak saçlarda zayıflama ve kırılma etkisi oluşturmadığı için oldukça tercih edilesi bir yöntemdir; ancak tarifi kendileri yapmak zorunda olanlar bazen bu doğal yöntemi hazırlamayı zorlayıcı bulabilmektedir. Oysa bu karışımı hazırlamak oldukça basittir. Birkaç doğal yöntemle saç rengi açılabilirken en çok tercih edilenler ise limon suyu ve papatya suyudur. İkisinin de en çok saç rengi açmada kullanılan yöntemlerden olduğunu söylemekte fayda var. Bu içerikte ise biz daha çok papatya suyu ile saç renginin açılması mevzusuna kafa yoracağız. Hazırsanız başlayalım.

 

İşte Saç Rengini Açan Papatya Suyu Tarifi

hqdefault.jpg

Düzenli bir kullanım ile birlikte bu tarif ile yakalanabilecek ton değişikliği üçe kadar çıkabilmektedir. Bazı kadınlarda bir iki ton olmakla birlikte düzenli kullanım ve saç rengine bağlı olarak bu üç ton farklılığa da çıkabilmektedir. Bu tarifi için size gerekli olacak şey kurumuş papatyalardır. Kurumuş papatya temin etmek için aktarlara uğramanız yeterli olacaktır. Bu tarif için öncelikle tencereye bir litre su koyup suyu kaynatmaya başlayın. Su ısınmaya başlayınca bir avuç kurutulmuş papatyayı tencereye ekleyerek 10 dakika kadar kaynatın. 10 dakikanın ardından süzme işlemini ve suyun ılımasını bekleyin. Suyun ılıması ile birlikte artık karışımı saçınıza uygulamanız mümkün. Karışımı saça uyguladıktan sonraki son işlem ise yarım saatlik bir güneşlenme olacaktır. Yarım saat güneş alacak olan saçlarınızda bir iki hafta içinde renk değişimi gözlemlenebilecektir. Ayrıca bu bekleme süresi isteğe bağlı olarak 1 saate kadarda çıkartılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda