Teni Soluk Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Teni Soluk Olanlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Makyaj kadınların dünyasında vazgeçilmez olgulardan biridir ve bu olgu bazen birçok detayı da beraberinde getirmektedir. Bu detaylardan bazıları ten rengi, cilt yapısı gibi şeyler iken buna dönük makyaj ve makyaj malzemeleri seçimi de bu doğrultuda

 

 

Makyaj kadınların dünyasında vazgeçilmez olgulardan biridir ve bu olgu bazen birçok detayı da beraberinde getirmektedir. Bu detaylardan bazıları ten rengi, cilt yapısı gibi şeyler iken buna dönük makyaj ve makyaj malzemeleri seçimi de bu doğrultuda yapılmalıdır. Makyaj uygulamasında zorlanan soluk tenli kadınlara dair piyasada birçok makyaj ürünü bulunurken, hala bu konuyu merak eden kadınlar için bir içerikte biz hazırlamak istedik.

soluk-tenliler-icin-dogru-trend-makyaj-onerileri-1507636271-9615.webp

Soluk tenli kadınlar için makyaj repertuarı biraz dikkatli seçim istemektedir. Bu makyajın gerekli detaylar ile uygulanmaması halinde ortaya çıkan makyaj sonucu çokta istenileni vermeyebilmektedir. Tam bu noktadan bakılacak olursa dikkatli bir makyaj uygulaması ile soluk tenliler için oldukça başarılı bir makyaj ortaya çıkarılabilir. Bu detaylardan biri makyaj ürünlerinin hangisi olması gerektiklerini barındırırken, bu makyaj malzemelerinin tonları ve yapıları da yine ayrıca önemli bir nokta olmalıdır. Ayrıca bu tüm seçimler doğru yapılsa bile tek başlarına yeterli detaylar olmayacaktır. Makyajın uygulanma şekli de soluk tenli kadın makyajı için oldukça önemli bir detay olarak ele alınmalıdır.

 

Fondöten Tercihi

Soluk tenli kadınlarda fondöten tercihi doğal ten rengine yakın olmalıdır. Çok farklı bir ton makyajın kötü görünmesine sebebiyet vereceği için bu noktaya çok dikkat edilerek ten renginden bir ton daha koyu bir fondöten tercihi yapılmalıdır. Ayrıca fondöten tonunu doğru seçmenin yanında kaliteli bir malzeme kullanmakta yine oldukça önemlidir.

 

Far, Eyeliner ve Maskara Tercihleri

Soluk tenliler için far seçimi canlı renkler olmalıdır. Beyaz ve krem tonlarından kesinlikle uzak durulması gerekilirken bu tarz kullanımlar ile birlikte makyajın silikleşmesi ihtimali ortaya çıkabilir. Soluk tenliler için önerilen eyeliner uygulaması ise biraz daha gölgeli ve çifte uygulamalar olmalıdır. Maskara kullanımı ise soluk tenlilerde tonuna dikkat edilmesi gerekilen bir detaydır ve bu ton kahverengi tonlarında olmalıdır. Maskara için siyah tonlardan uzak durulması gerekmektedir.

 

Ruj Tercihleri

Tüm kadınlarda olduğu gibi teni soluk olan kadınlarda en önemli makyaj detaylarından biri kesinlikle rujdur. Dudakların makyajdaki kilit bölgelerden olduğu bilinen bir gerçeklik olmakla birlikte ruj tercihinin bu anlamda çok mühim olduğu da bilinmelidir. Soluk tenliler için bu sebeplerle önerilen doğru ruj tercihleri kırmızı ve nude tonlardır. Ten renginde veya kahverengi tonlarındaki rujlar soluk tenliler için kesinlikle tercih dışı edilmelidir. Bu tür dikkatlere iyi odaklanarak soluk tenlilerin harika ve göz alıcı bir makyaj ortaya koymaları kaçınılmaz olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda