Yeşil Elbise Uyumlu Makyaj Nasıl Uygulanır?

Yeşil Elbise Uyumlu Makyaj Nasıl Uygulanır?

Kadınlar giydikleri ve taktıkları her şeylerin uyumlu olmasına özen göstermektedirler. Bu dikkat ve özen takılan çanta, bilezik, küpe gibi şeyler için geçerli olduğu gibi makyaj, elbise, ayakkabı ve saç gibi şeyler için de geçerlidir.

 

 

Kadınlar giydikleri ve taktıkları her şeylerin uyumlu olmasına özen göstermektedirler. Bu dikkat ve özen takılan çanta, bilezik, küpe gibi şeyler için geçerli olduğu gibi makyaj, elbise, ayakkabı ve saç gibi şeyler için de geçerlidir. Uyumlu olunmaması halinde kadınlar var olan görüntüden rahatsız olabilmektedirler. Bu içerikte bu uyuma ve birlikteliğe dikkat edeceğimiz gibi asıl önemle üzerine eğileceğimiz şey yeşil elbise ile uyumlu makyaj konusu olacaktır.

967a7-yesil-elbise.jpg

Yeşil elbise ile uyumlu makyajı yakalayabilmek için yeşil renginin hislerini anlayabilmek gerekmektedir. Yeşil renk doğayı ve beraberinde sadeliği çağrıştırmaktadır. Var olanın olduğu gibi yansıtıldığı doğanın rengi olan yeşil kişilerde de biraz bu hissi uyandırabilmektedir. Bu sebeple yeşil elbise ile uyumlu olmak adına başvurulacak düşünce tarzı var olanın çok fazla oynanamadan verilmesi mantığıdır. İşte yeşil elbise ile uyumlu makyajın nasıl yapılacağına dair bazı ipuçlarını verdiğimiz içeriğimize giriş yapıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

 

Göz Makyajı

Göz makyajı yeşil elbise ile uyum içerisinde olmalı ve bu uyuma odaklanırken doğanın parlak yüzeylerine odaklanabiliriz. Doğada yeşillikler arasında parlayan bir nehir veya şelale düşünecek olursanız göz makyajı da bu hisleri uyandırabilmelidir. Bu hislere erişebilmek adına başvurulacak makyaj sırları ise göz için parlaklık olabilmektedir. Parlak bir göz makyajı göz için oldukça etkili bir sonuç doğurabilmektedir. Bu sebeple sıcak tonlar seçerek göz makyajına girişebilir ve bu tonları daha parlak seçerek etkileyici bir göz makyajı ortaya çıkarabilirsiniz.

 

Dudak Makyajı

Yeşil elbise ile uyumlu makyaj yaparken oldukça eğlenebilirsiniz. Yeşil bir şekilde doğayı temsil eden bir renk olması ve doğada her türlü rengin bir arada olması sebebiyle dikkat etmeniz gereken şeyler sadece ayrıksı durmamasıdır. Doğanın ayrıksı renkleri bile bir arada uyumlu durabilirken bu ayrıksılık yapay makyaja yansımamalıdır. Yeşil elbise ile uyumlu göz makyajından sonra dudak makyajına gelecek olursak eğer, dudak makyajında da özgürlük hissi yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Nude tonlar veya parlak tonlar tercih edebileceğiniz yeşil elbise ile uyumlu dudak makyajında şayet mat renk tercih ediyorsanız bu tonların oldukça sıcak olmasına dikkat etmenizde fayda olacaktır. Sıcak renklerle mat tonlara da girişebileceğinizi dudak makyajında yine özgürlük keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Ten Makyajı

Yeşil elbise uyumlu ten makyajında çok fazla abartıya girmeden doğal ten renginize uygun bir seçimde bulunmanız gerekmektedir. Parlak tonlara başvurabileceğiniz ten makyajında yeşil elbise ile uyumu konusunda yine özgürlükçü davranabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Moda