Cildi Canlı Hale Getirmenin Yolları Nelerdir?

Cildi Canlı Hale Getirmenin Yolları Nelerdir?

Cilt sağlığı ile cildin canlı görünmesi arasında bir paralellik söz konusudur. Cilt veya insan vücudu ne kadar sağlıklı ise cildin canlı görünmesi de o kadar net ve gerçektir. Cildin canlı görünmesi ile birlikte kişi kendini daha öz güvenli

 

 

Cilt sağlığı ile cildin canlı görünmesi arasında bir paralellik söz konusudur. Cilt veya insan vücudu ne kadar sağlıklı ise cildin canlı görünmesi de o kadar net ve gerçektir. Cildin canlı görünmesi ile birlikte kişi kendini daha öz güvenli hissedebilmektedir. Bu sebeple canlı görünme isteği herkes için oldukça ihtiyaç duyulası bir şey haline gelmektedir.

Kişilerin yaşamsal faaliyetlerine çok dikkat etmemeleri üzerine solgun bir cilt ortaya çıkabilirken, bu sebeplerden kaynaklı kişide durgun bir cilt tipi görünmekte ve cilt tipi daha mat bir tonda gözükmektedir. Cildin canlı olması her açıdan çok daha önemliyken bu canlılığı yakalamanın bazı yollarına gelecek olursak eğer; yeni bir başlık altında incelemeye başlayabiliriz.

 

Cildi Canlandırma Yolları

unnamed.jpg

Canlı görünen cilt daha parlak ve daha genç göstermektedir. Bu sebeple her kadının hayali canlı bir cilt tipine sahip olmaktır. Cilt yapısının bozulmasında birçok etken rol alabilmektedir. Kullanılan ilaçlar, beslenme düzeni, hormon tedavisi, ruhsal bozukluklar gibi birçok faktörden kaynaklı kötü görünen ciltlerde sağlıklı ve canlı bir görünüş sahibi olmak adına bazı şeylere dikkat ederek ulaşmak mümkün hale gelebilmektedir. İşte bu dikkat edilmesi gerekilen noktalar;

  • Uyku düzeni cildin canlı görünmesinde etken bir şeydir. Yeterince uyumak güzel bir cilt için şarttır.
  • Vücut için gerekli olan su miktarının karşılanması gerekir. Su tüketimi az olduğu taktirde ciltte kuruluklar baş gösterebilmektedir.
  • Yaşamsal faaliyetler sizi ciddi şekilde yoruyor veya hareketsiz bırakıyorsa bunları gözden geçirmenizde fayda olacaktır.
  • Cilt masajı gibi bakımları dikkate almanızda fayda olacaktır.
  • Cildi aşırı güneşten, rüzgardan ve çevresel kirliliklerden uzak tutmaya çalışın.
  • Cilt besleyici bitkisel ürünler kullanabilirsiniz.
  • Haftalık peeling yapabilirsiniz.
  • Sigara, alkol gibi maddeleri bırakarak yine canlı bir cilt için iyi bir adım atabilirsiniz.

5c8d138745d2a04bdc3563eb.jpg

Cildin canlı olabilmesi adına ciltte kullanılan krem, losyon, makyaj vb. her ürünün kimyasal içermemesine dikkat etmeye çalışın. Bu tür ürünler ile birlikte ciltte istenemeyen sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu tür küçük dikkatlerle canlı bir cilde sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.