Diş Ağrısı İçin İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Diş Ağrısı İçin İyi Gelen Yöntemler Nelerdir?

Diş ağrısı herkesin karşılaşabildiği can sıkıcı problemlerden bir tanesidir. Fakat bu problemin önüne geçilebilmesi adına pek çok önemli yöntemin var olduğu da bir değiştirilmez doğrudur.

Diş ağrısı herkesin karşılaşabildiği can sıkıcı problemlerden bir tanesidir. Fakat bu problemin önüne geçilebilmesi adına pek çok önemli yöntemin var olduğu da bir değiştirilmez doğrudur. Dişlerde oluşan ağrıları çok kısa zamanda bitirebilecek olan yöntemleri merak eden kişiler için bunların neler olduğunu açıklıyoruz. Buyurun birlikte bu önemli yöntemlere bir göz atalım.

Diş Ağrısı Hangi Sebeplere Bağlı Olarak Başlar?

Dişte oluşan ağrıların en büyük sebebi genel bakımın yapılmamasıdır. Bundan kaynaklı olan çürümeler ve kırılmalar da ağrıları tetikleyen en büyük faktörlerdir. Dişlere bakımın eksik kalmasıyla birlikte oluşan ağrılar her geçen gün artabilir. Bu nedenle mutlaka dişlerin bakımlarının özenli olarak yapılması gerekir. Önlemini önceden almayıp diş ağrısı çekenler adına da sunacağımız yöntemler yardımcı olacaktır.

Tuzlu Su Yöntemi

Bu yöntem ağızda var olan bakterileri en kısa zamanda öldüreceğinden ağrıları da hafifletecektir. Böyle bir karışımı yaptıktan sonra gargara işlemi gerçekleştirilerek dişlere için güzel bir temizlik olacaktır. Gargaranın yapılmasından birkaç dakika sonra ağrının hafiflediği de görülecektir.

Sarımsak Yöntemi

Tüm vücuda iyi gelen sarımsak elbette dişler içinde bir vazgeçilmezdir. Antibiyotik gücü sayesinde ağrıları en hafife indirdiği bilinir. Dişlerinde ağrı olan kişiler sarımsakları ufak şekilde keserek yavaşça çiğnemelidirler. Eğer bastırınca ağrıyan diş mevcut ise suyunu çıkarıp dişin üzerine hafifçe sürülmesi gerekir. Bu sayede dişler üzerinden mikrop kırılacak ve hafif uyuşukluk hali görüleceğinden ağrı azalacaktır.

Karanfil Yöntemi

Bünyesinde bulunan anti bakteriyel gücü sayesinde dişlerin üstünde ve ağızda oluşan mikropları en hızlı şekilde kıracaktır. Üstelik sarımsak gibi uyuşturma özelliği olduğu için ağrıyan diş üzerinde hafifleme hissedilebilir. Karanfil sağlam bir diş ile çiğnedikten sonra çıkan sıvı ağrıyan diş üzerine temas ettirildiğinde en kısa zaman içerisinde rahatsız edici ağrılar kaybolacaktır.

Nane Yöntemi

Ferahlık konusunda çok büyük rol oynadığı gibi diş ağrısı açısından da gayet yardımcıdır. Taze şekilde alınan nane yaprakları ince şekilde kıyılmasının ardından herhangi bir kap içerisinde yıkanır. Havana alınan naneler iyice ezilir ve suyu çıkarılır. Ağrıyan diş üzerine bu su sürüldükten birkaç dakika sonra hiçbir şey yokmuş gibi hissedilecektir.

Sirkeli Su Yöntemi

Çürük diş ağrısına ne iyi gelir? Diye düşünenler sirkeli su yöntemini kullanmaları gerekir. Mikrop kırıcı özelliği olduğundan dolayı ağrıların hafiflemesine yol açar. Yarım çay bardağı su ve sirke birbirleri ile karıştırıldıktan sonra gargara şeklinde alınmalıdır. Çürüğün içerisinde olan mikropların çoğu kırılacaktır.

Zerdeçallı Su Yöntemi

Şifa kaynağı olan zerdeçal diş ağrıları için de en fazla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Antiseptik özelliği diş ağrılarına karşı etki göstererek en kısa zamanda problemi ortadan kaldırmaya yarıyor. Bir tatlı kaşığı olacak şekilde alınan toz zerdeçal bir bardak suyun içerisine atılarak karıştırılır. Sonrasında gargara şeklinde kullanılarak ağrıya diş üzerinde rahatlama gerçekleştirilir.

Çay Ağacı Yağı Yöntemi

Diş ağrısı için birebir olan çay ağacı yağı bir pamuğun üzerine dökülerek uygulanır. Ağrısı gerçekleşen dişin üstüne yavaş bir şekilde sürüldükten sonra etkisini yavaşça gösterecektir. Fakat pamuk ile dokunulması mümkün olmayan bir ağrı var ise gargara şeklinde kullanılarak ağrı hafifletilebilir.

Karabiber Yöntemi

Dokunulduğu zaman ağrı yapmayan dişlerin üzerine bir adet karabiber tanesi yerleştirilip çiğnenmelidir. Karabiber mikroları kıracağı için dişte var olan ağrı zamanla hafifleme durumuna gelecektir. Fakat çiğneme olasılığı olmadığı zamanlarda bir bardak suyun içerisine birkaç tane karabiber atılıp karıştırılmalıdır. Böylece gargara şeklinde kullanılarak diş ağrısı problemi hafifletilebilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.