Diyet Yapmayı Kolaylaştıran Yöntemler! Kilo Vermek Eskisi Gibi Zor Olmayacak!

Diyet Yapmayı Kolaylaştıran Yöntemler! Kilo Vermek Eskisi Gibi Zor Olmayacak!

Kilo verirken veya vermeye çalışırken kendinizi bir anda diyeti bozarken buluyorsanız yeni yöntemlerimizi denemelisiniz. Kilo vermenin perde arkasında öyle taktikler yatıyor ki sizler de kilo verebileceksiniz. Kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulun.

Kilo vermekte etkili olan en iyi şey kişinin kendini kontrol edebilmesidir. Ancak ne yazık ki diyete başladıktan bir süre sonra canımız oldukça lezzetli ve bir o kadar da kalorili yiyecekler çekiyor. Bir süre sonra bakmışız ki çoktan o yemekleri yemişiz. Diyette yola çıktığımız ilk birkaç gün çok önemlidir. Kilo verme gibi bir hedefiniz varsa kendinizi kontrol etmenin zamanla imkansız hale geldiğini bilirsiniz. Ancak bunu yalnızca psikolojinizi yöneterek gerçekleşmeniz oldukça zordur. Bu nedenle bazı yöntemlerle diyet yapmayı kolaylaştırmak zorundasınız. İşte bu noktaya değinerek sizlerin daha da hızlı ve emin şekilde kilo vermenizi sağlayacağız. Kilo verirken canınız daha fazla yemek istemeyecek ve sofradan tıka basa doymadan kalkacaksınız.

Kilo Vermenin Yeni Yöntemleri

Yemekten Önce Su İçin

Yemekten önce su içmek kişinin daha az yemek yemesini sağlayacaktır. Çünkü diyet yaparken bir anda fazla kalori tüketebiliyoruz. Özellikle de Ramazan ayı geldiğinde uzun süre aç kaldığımız için bir anda önümüze gelen her yemeği tüketmekteyiz. Bu nedenle eğer kilo verme veya kilonuzu koruma gibi bir amacınız var ise yemekten önce su içmenizi tavsiye ederiz. Su, sizin potansiyelinizi azaltarak yeme oranınızı düşürecektir. Böylelikle de fazla kalori almanızın önü engellenecek. Bu basit ama etkili yöntemi alışkanlık haline getirdiğinizde ise zamanla daha az yediğinizi fark edeceksiniz. Bu yöntemi karnınız çok açken uygulamanız iyi bir etki sağlayabilir. Ayrıca kendiniz adına en iyisini yaparak düzenli olarak su içmeyi ihmal etmeyin. Yalnızca yemek öncesi değil gün içerisinde en az 2,5 litre su içilmesi tavsiye ediliyor. Her şeyden önce sağlığınız için bu gereklidir.

Öğün Sayısını Artırın

Öğün sayısını artırmak, ilk başta kişinin kafasında olumsuz kurgular yaratabilir. Çünkü öğün sayısının artması demek kişinin daha fazla yemesi anlamına yorulduğu zamanlar oluyor. Oysa ki öğünü arttırdığınız için istemsizce az yemeye başlıyorsunuz. Gün içerisinde protein ağırlıklı beslendiğiniz takdirde ise yüksek kalorili yemek yemeye vaktiniz kalmayacak. Bünyeniz dengeli bir şekilde beslenmeye alışacak ve masadan yeteri kadar yemek yiyerek kalkabileceksiniz. Günümüzde insanlar her türlü yağlı ve kalorisi yüksek gıdayı günde iki veya üç öğün yaparak tüketmektedir. Oysaki öğün sayısını 4 veya 5'e çıkarsalar ve vakti geldiğinde de yemeklerini yeseler bu kadar fazla yemeyecekler. Lif ve protein ağırlıklı besinleri mutlaka tüketmelisiniz. 

Beslenme programınızı hazırladıktan sonra kendinizi kötü hissettiğiniz anlarda su içerek yemeye başlayın. Bunu bir önlem amaçlı yapılan yöntem haline getirin. Diyet yapmak eskisi kadar zor olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.