Hamilelik Sonrasında Karın Germe İle Göbeğinizi Ortadan Kaldırın

Hamilelik Sonrasında Karın Germe İle Göbeğinizi Ortadan Kaldırın

Hamilelikle beraber birçok değişiklik fiziksel olarak kendisini gösteriyor. Sarkmalar nedeniyle form değişikliği ihtiyacı olanlar karın germe ameliyatı olarak düz görüntü elde edebiliyor.

Lazer Liposuction Tedavisi

Yapılan karın germe işlemlerinde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri lazer liposuction tedavisidir. Bu yöntemle bölgesel olarak görülen yağların giderilmesi sağlanır. Başarılı sonuç oranı bakımından yüksek rakamların görüldüğü bir işlemdir.

Lazer yardımlı liposuction nasıl fayda ediyor ve başarı oranında neden yükseklik var sorusuna gelince cilt alt yapısı bakımından etkileri ele alınabilir. Hamilelik ardından görülen dokularda istenen sonuca ulaşılır.

Bazı hallerde yapılan diyet ve spora rağmen karın bölgesi sarkması çözümü oluşmayabilir. Tıbbi müdahale için başvuru yapabilir ve gerdirme işlemiyle sonuç alabilirsiniz. Özellikle kas oluşumunun es geçildiği diyet türlerinde bu durum daha çok görülür. Karın bölgesi kaslarının sağlıklı oluşması önemsenmelidir. Yağlanmanın azaltılarak derinin sarkıklığının engellenmesi için çeşitli karın germe işlemleri avantaj demektir.

Gebelikten Sonra Neden Sarkmalar Olur

Gebelik süresinde karın bölgesi şişerek deri incelecek şekilde gerilir. Bir anlamda şişmiş balon görüntüsü olacaktır. Doğum ardından da bir süre geçince şişen bölümler inse de derinin sarkık halde bulunması durumu söz konusudur. Bu derideki esneme bir açıdan vücut türlerine ve yapısına göre değişebilmekle beraber tam bir sonuç alabilmek adına 7 aylık sürecin önemi vurgulanmaktadır. Çünkü tam bir şekil kazandırabilmek adına bu işlemler yapılır.

Hamilelikten Ne Kadar Sonra Karın Germe Yapılır

Mini karın germe ve tam karın germe ameliyatları ile hamilelik ardından sonuç alınabilmektedir.  Yaygın kanaat olarak doğumdan 6-7 ay sonra bu işlemlerin yapılması tavsiye edilmektedir. Hamilelik ardından doğal süreçte vücut kendini toparlamasını bu sürede tamamlar ve kalan sarkık bölgeler için başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu 7 aylık süre içinde ekstra bir tıbbi işlem olmuşsa değerlendirme değişebilir.

Karın Germe Ameliyatı 

Yapılan sezaryen işlemleri ardından kesi uzatılarak yağ ve deri alınacaktır. Bu işlemlerde göbek bölgesinde değişiklik olmadan bölgesel olarak bir operasyon yapılır.

  • Karın duvarının üzerinden göğüs altlarına kadar germe işlemi yapılabilir.
  • Kaslarda doğum ardından gelen gevşemeleri engelleyen operasyonda kas yapısı, karın duvar kasları onarılabilir.
  • Sağlanan toparlanma ardından da deri bir yandan aşağı kaydırılır ve ardından da yukarı kısımdaki deriye dikilir. Bu durumda göbek yeni bir delikten çıkarılmaktadır.

Ameliyat Ardından Korse Kullanımı

Hamilelikten kalan derinin alınması için yapılan operasyon ardından kişi dikkatli davranmalıdır.

  • İlk 5-6 gün hafif eğik yürünmesi gerekiyor.
  • 15 gün ağır iş yapılmaması gerekir.
  • Ameliyat bölgelerinin şekillenmesini sağlamak ve bunu kolayca gerçekleştirmek adına korse kullanımı olmalıdır.
  • Zorlu ameliyatlarda ve geç iyileşen hallerde iz merhemleri kullanımı mümkündür.
  • Yapılan gizli dikişler alınmaz. Göbek çevresinde bulunan bu dikişler önemlidir.
  • Hasta hemen hastaneden çıkarılmaz ve bir iki gün boyunca hastanede kalır.
  • Korse kullanım süresi genellikle 3 aylık sürede tavsiye edilmektedir.  Bu pansumanların sürdürüldüğü bir süreç gibi de düşünüleceği için korse ile daha sağlıklı bir toparlanma yaşanacaktır.

Genel sağlık açısından hamilelik süresince çok kilo almamak için düzenli ve sağlıklı beslenmeye önem vermek gerekiyor. Hamilelik sonrası sorunların az olması ve vücudun hemen toparlanması bakımından bu önemlidir.

Yaş Sınırlaması Var mı?

Yapılan operasyonla alakalı yaş sınırlaması söz konusu değildir. Fakat operasyona engel olabilecek başka durumlar varsa tespit edilerek çözüme odaklanılır. Özetle ekstra durum olmadığı sürece tüm anneler karın germe ameliyatı yaptırabiliyor. Bunun dışında standart operasyon riskleri ile estetik operasyon riskleri aynıdır.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.