Hiç Spor Yapasım Yok Diyorsanız Sizi Spora Başlatacak Tavsiyeler! Sporu Bırakmamak İçin Öneriler!

Hiç Spor Yapasım Yok Diyorsanız Sizi Spora Başlatacak Tavsiyeler! Sporu Bırakmamak İçin Öneriler!

Spora başlamak ilk başta eğlenceli ve hevesli gelebilir ancak pek çok kişi sonradan pes ediyor. Sporu bırakmamak ve günlük hayatınızın bir parçası haline getirmek için belli başlı yöntemler uygulamalısınız. İşte spora başlatacak olan önemli tavsiyeler...

Spor yapmanın önemini hepimiz biliyoruz. Ancak bu farkındalık spora başlamamız için yeterli bir sebep değil. Bizi spora başlamaya teşvik edecek bazı gerçekçi sebepler lazım. Belki de sebeplerin yerine bu bilinci yaratacak bir şeylere ihtiyacımız vardır. Sizleri spora başlatacak ve spora başladıktan sonraki süreçte de yapmaya devam etmenizi sağlayacak bazı kurallardan bahsedeceğim. Bu kuralları uyguladığınız müddetçe spor yapmak için can atacaksınız. Ayrıca her gün hareket ettiğiniz için daha aktif ve sosyal bir yaşam elinizde olacak.

Spor Yapası Gelmeyenler İçin Öneriler

Küçük Hedefler Belirleyin

Hedef belirlemek, yalnızca sporda değil aynı zamanda hayatın her alanında kişi için etkili bir yöntemdir. O hedefe ulaştığınız anda hissedeceğiniz mutluluk ve başarı duygusu nedeniyle kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Bu da sizi bir sonraki hedefe ulaşmak için çabalamaya teşvik edecek. Çünkü insanoğlu başarılı oldukça aslında bir şeyleri istediği zaman elde edebileceğini fark etmiş oluyor. Fakat siz bu başarıyı sağlamak için kendinize büyük hedefler koyar ve bir süre sonra buna ulaşamazsanız kendinizi beceriksiz ve işe yaramaz hissedebilirsiniz. Hevesinizin sönmesine neden olabilecek bu durumdan kaçınmak gerekir. Siz küçük hedeflerle başlayın ve farkı görün.

Çevrenizi Hırslı İnsanlardan Oluşturun

Olmak istediğiniz sportif kişiliğe uyan kişilerle çevrenizi donatın. Çünkü hiçbir şekilde spor yapmayı benimsemeyen ve aksine sağlıksız bir yaşamı tercih eden her insan sizin bilinçaltınızı olumsuz etkiler. Bu durumdan kaçınmak çevrenizi şekillendirmenize de bağlı. Sizi spor yapmak için teşvik edecek ve adeta kamçılayacak bir çevreye ihtiyacınız var. Unutmayın çevreniz nasılsa siz de o çevrenin ortalamasısınızdır.

Spora Neden Başladığınızı Hatırlayın

Spora başlarken kendinize koyduğunuz hedefleri ve spora başlama amacınızı hatırlamak zorundasınız. Böylelikle bıraktığınız takdirde sizi bekleyenleri bir kez daha düşünmek spora devam etmeniz açısından oldukça etkili olacaktır. Günümüzde insanlar bir hevesle egzersiz yapmaya başlayıp ardından bıraktığı için bu tip geçmişi anımsama etkinlikleri oldukça işe yarıyor. 

Eski Halinizle Kıyaslayın

İster kilo verirken isterseniz de sağlıklı biri olmaya çalışırken sporda kat etmiş olduğunuz yola şöyle bir bakın. Önemli bir gelişme örneği gösterdiğinizi görün. Siz bunu fark ettikçe daha iyisini yapabileceğinize olan inancınız da artacaktır. Bir şeyler başarmış olma hissi kişiyi daha fazlasına sahip olmaya iter. Bu da spora ve egzersiz hayatına devam etmek için ufak bir sırdır. Eğer spora düzenli olarak devam etmekte kararlıysanız bu yöntemleri uygulayın. Pes etmemek ve disiplini korumak için kendinizi sürekli olarak uyarabilirsiniz. Zamanla spor yapmak bir alışkanlık haline gelecektir. O yüzden yol yakınken pes etmeyin.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.