İşte Regl Döneminde Ağrıyı Azaltacak 10 Müzik !

İşte Regl Döneminde Ağrıyı Azaltacak 10 Müzik !

Öncelikle adet veya kanama olarak da bilinen regl, belirli aylık periyotlarla kan ve mukozal dokunun uterus astarından boşaltılması işlemidir. Periyotlar genellikle 11 ila 14 yaş arasında başlar ve yaklaşık 51 yaşında menopoza girene kadar devam eder...

Baş ağrısı, yorgunluk, ruh hali değişiklikleri, yemek yeme isteği, göğüs ağrısı gibi belirtileri olan adet kanaması ya da regl, bir kadının aylık döngüsünün bir parçasıdır. Peki bu dönemde bizi gerçek anlamda rahatlatacak bir müzik türü var mı ?
 

Tabii ki de zevkler farklıdır fakat bilimsel olarak gerçekleri inkar edemeyiz !

Müziğin üzerimizdeki psikolojik etkileri, tahmin edebileceğinizden çok daha güçlü ve geniş kapsamlı olabilir. Müzik terapisi, bazen duygusal sağlığı desteklemek, hastaların stresle başa çıkmasına yardımcı olmak ve psikolojik iyileşmeyi desteklemek için kullanılan bir girişimdir. Hatta bazı durumlar, müzikteki zevkinizin kişiliğinizin farklı yönlerini kavramasını sağlayabilir.

Kadınların regl döneminde stresini azaltacak ,onlara huzuru getirecek ve stresten uzakta tutacak araştırmalar sonucunda 10 tane parça yayınlanmıştır.

İngiliz Ses Toplulukları Akademisi, insan zihnini ve bedenini her koşulda rahatlatan müzik türlerinin olduğunu söyledi.

rahatlatici-muzikler.jpg
Peki bu şarkıların özelliği ne?


Özet geçecek olursak eğer, kalp ve beyin dalgalarıyla tam anlamıyla ideal bir ritim tutturabiliyor. Dolayısıyla bu yüzden insan sanki masaj yaptırmış gibi hissediyor. Kendini buluyor .
Rahat düşünebiliyor ve ağrıyı,stresi ve bir çok özel durumu geride bıraktırıp daha mantıklı düşünmeyi, sizi tam anlamıyla benliğinize varoluşa sürüklüyor diyebiliriz.

İşte Ses Akademinin araştırmasına göre dünyanın en rahatlatıcı 10 şarkısı:

1. Marconi Union – Weightless

2. DJ Shah – Mellomaniac (Chill Out Mix)
3- Airstream – Electra
4. Enya – Watermark
5. Coldplay – Strawberry Swing
6. Barcelona – Please Don’t Go
7. All Saints – Pure Shores
8. Adele – Someone Like You
9. Mozart – Canzonetta Sull’aria
10. Cafe Del Mar – We Can Fly

Bu seçilen 10 Müzik türünün dışında , klasik müzik türlerininde rahatlatıcı etkisi inkar edilemez. Klasik müzikler insan ruhunu açmakta, daha iyi düşünmesini sağlamakta ve doğru kararlar almasında oldukça etkileyici rol oynamaktadır.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.