Kadınlar Sigarayı Neden Bırakmalı? İşte Sigarayı Bırakmak İçin Sebepler!

Kadınlar Sigarayı Neden Bırakmalı? İşte Sigarayı Bırakmak İçin Sebepler!

Sigarayı bırakmak erkekler kadar kadınlar için de oldukça zor. Ancak bu ihtiyacı farklı bir şeyle doldurmak da yine kişinin kendi elinde. Peki sigarayı bırakmanın faydaları nelerdir? Sigarasızlığın hayatınıza katacaklarını öğrenin!

Kadınlar arasında sigara tüketimi, erkekler kadar fazla olmasa da ülkemizde milyonlarca kadının sigara içtiği bilinmektedir. Sigara içen kadınları bekleyen felaketleri sıralayacağız. Aynı zamanda sigara tüketimini nasıl rahat bir şekilde sonlandırabileceklerine yönelik tavsiyelerde bulunacağız. Sigara, bırakılması zor gözükse de aslında yerine koyabileceğiniz pek çok şey ile gayette kurtulabileceğiniz bir zararlı alışkanlıktır. Sigaranın zararları düşünüldüğünde, yalnızca sağlık değil maddi açıdan da büyük bir darbe vurmaktadır. Tütün ürünlerine yönelik ilginin aslında hayatın getirdiği stresi farklı noktalara yansıtamamak olduğu bilinmektedir. Bizler bu etkileri farklı yönlerde kullanarak sizlerin sigarayı rahat bir şekilde bırakmanızı sağlayacağız. Aynı zamanda sigarayı neden bırakmanız gerektiğini de detaylı şekilde açıklayalım.

Kadınlar Sigarayı Neden Bırakmalı?

Verimli Uyku

Kadınların sigarayı bırakmasındaki düzen açısından en önemli nedeni uykudur. Araştırmalar gösteriyor ki sigara tüketimi verimli uyku uyuma oranınızı düşürmektedir. Bu yüzden daha fazla uyku ile aynı verim elde edilmeye çalışılabilir. Sigaralı ortamlarda bulunan veya sigara tüketen insanların uyuma konusunda sıkıntılar yaşadığı ortaya çıkıyor. %10'dan fazlası gece yarısı uyanmadan rahat bir uyku çekemiyor. Verimli uyku uyumamanın tüm günü daha az verimle geçireceğiniz anlamına geldiğini bilmelisiniz. Kariyer hedefi olan veya eğitim hayatında başarılı olmak isteyen kadınların sigaranın zararlı etkilerinden bir an önce arınması şart.

Kalp Sağlığınız Düzene Girecek

Kalp sağlığı, hayatınızın devamlılığı ve sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi bakımından oldukça önemlidir. Sigarayı bıraktıktan sonra yaşayacağınız yokluğu çeşitli şekillerde düzeltebilirsiniz. Ancak yitip giden bir kalbi tekrar tamir etme şansınız olmaz. O yüzden kalp sağlığınızı korumak adına sigarayı acilen bırakmanız gerekiyor.

Yaşlılık Belirtilerini Hızlandırır

Genç yaşınızda yaşlılık belirtileri ile karşılaşmak istemeyenlerin sigarayı bırakmak için ellerinde sağlam bir neden var. Cildinize ne yaparsanız yapın sigara içtiğiniz müddetçe onun zararlarını içten içe hissedeceksiniz. Cildinizdeki kırışıklıklar artacak ve bağışıklık sisteminiz güçsüz düşecek. Cildinizde bir sorun meydana geldiği an o sorunun iyileşmesi veya düzelmesi normal bir insana göre daha uzun sürecektir.

Hemen Yorulmayacaksınız

Sigara içenlerin spor yapma konusunda sıkıntı çektiği bilinmektedir. Hareket etmeye başladıktan kısa bir süre sonra yorulan ve bu konuda herhangi bir şey yapamayan insanlar, ciğerlerini daha ferah ve güçlü kılmak adına sigarayı bırakmalıdır. Böylelikle o çok istediğiniz koşu veya farklı sporları yapabilirsiniz. Hayatta "ben de varım" diyebilmek ve sınırlarınızı zorlamak için ne yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki sigarayı bıraktıktan sonra eskisinden daha sağlıklı hissedenlerin sayısı bir hayli fazla.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.