Kadınların Zirvesi  G NOKTASI! Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Kadınların Zirvesi G NOKTASI! Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur?

Orgazm yalnızca keyif ve zevkle ilgili değildir. Aynı zamanda kadın sağlığında da çok önemli yer tutar. G noktası diye bilinen bölgeye yapılan uyarılmalar sonucunda ortaya çıkan rahatlama sayesinde kadınlar hem sağlık açısından...

Orgazm yalnızca keyif ve zevkle ilgili değildir. Aynı zamanda kadın sağlığında da çok önemli yer tutar. Kadının tam anlamıyla gevşemesi pek çok anlamda vücuduna fayda sağlamaktadır. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kadın orgazmı sayesinde stres azalır, depresyon hallerinde iyileşme görülür. En önemlisi de fiziksel ve zihinsel gelişimde etkili bazı hormonların salınımı tam anlamıyla gerçekleşir. Peki, kadınlar için orgazmın püf noktası olan G Noktası nedir?  Bu yazımızda kadın orgazmıyla ve G noktası ile ilgili tüm detay ve ayrıntıları ele aldık. İşte, kadınlarda orgazm süresi, vajinal orgazm, çoklu orgazm ve G Noktası hakkında merak ettikleriniz!

Orgazm olmak sadece cinsel uyarılma sırasında ortaya çıkan bir şey değildir. Bazı eylemler de orgazma tam anlamıyla sebep olabilmektedir. Yaşanan bu zevki, serotonin ve endorfin salgılatır. Bu hormonların salınımı ise bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi stres ve kaygıyı da önemli derecede azaltır. Orgazm sayesinde kişi kendini daha mutlu ve keyifli hisseder. Kişi kendine daha çabuk ulaşır ve günlük hayatına bu yansır.

Kadın orgazmı için oldukça önemli olan G noktası, 1950 senelerinde Alman jinekolog Ernst Grafenberg tarafından keşfedildi. Günümüzde hala tartışmalı bir konu olsa da, jinekologların çoğu G noktasının varlığını kesinlikle kabul ediyor. Ve olduğunu ile sürüyor. Genel kabul gören bilgi ise G noktasının, klitorisin adlı uzvun bir uzantısı olduğudur.

G noktası, ön duvarda ve vajina girişinden yaklaşık 1-2  cm uzaktadır. G noktasına baskı uygulandığında mesane tam olarak o an hissedilir, e kısa bir süre sonra bu hissiyat kaybolur.Bazı cinsel pozisyonlar G noktasına direkt olarak baskı yapmaktadır. Bu da elbette kadının yoğun olarak zevk almasını sağlar. Kadınların yaklaşık %30 kadarı, G noktasının uyarılması sonucu vajinal orgazma ulaşmaktadır.

Jinekologlara göre, bir kadının en yoğun ve keyifli orgazmı 35'li yaşlarda gerçekleşmektedir.
Bu döneme kadar yeterli bilgi, güven ve cinsel deneyim kazanılmış olur. Seks sırasında maksimum zevk için bu maddeler gereklidir.

Ve son olarak Kadın orgazmı yaklaşık 12-49 saniye kadar sürmektedir.
Her 0,8 saniyede bir ritmik kasılmalar meydana gelir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.