Kadınların Cinsel İlişkilerde Zevk Alamama Sebebi Nedir? Orgazm Olamama Nedenleri

Kadınların Cinsel İlişkilerde Zevk Alamama Sebebi Nedir? Orgazm Olamama Nedenleri

Kadınların partnerleri ile yaşamış oldukları cinsel ilişkilerde zaman zaman az veya hiç zevk alamama durumuna değindik. Zevk alamama sebepleri ve orgazm olmada yaşanan zorlukların perde arkası için bir takım çözüm önerileri mevcut.

Cinsel ilişki ve sevişmelerden haz alamama durumu kadınlar ve erkekler arasında yaygın görülmektedir. Bu sorunun derinine indiğimiz takdirde nedenlerini ve çözümlerini kolaylıkla bulabiliriz İşte cinsel zevk yaşamanın önündeki engeller...

Orgazm olamayan ve sevişirken aklı başka yerlerde olan bireyler, bunun nedenlerini iyice araştırmalıdır. Kişiden kişiye değişen ancak nedenleri iki elin parmağını geçmeyen sebeplere gelin birlikte gözatalım.

İlişkide Zevk Alamamak

Son zamanlarda işinizle ilgili stresli bir olay yaşadınız mı? Araştırmalar gösteriyor ki işi işte bırakmayıp eve geldiğinde de işiyle ilgili düşüncelere dalan insanlar, hayatın geriye kalan kısmında pek çok şeyden zevk alamaz. Yemek yemekten tutun da partneriyle girdiği ilişkiye kadar sayamayacağımız kadar olaydan muaf kalır. Zevk alamama sıkıntısının başlıca sebeplerden biri de kişinin iş yaşantısını ve işteki problemleri evine taşıma durumudur. Eğer sevişmelerden daha fazla keyif almak istiyorsanız işi işte bırakmasını bilmelisiniz. Öbür türlü hayatın her alanında keyif almanız oldukça zorlaşacaktır. 

İlk İlişkinizde Zevk Alamayabilirsiniz!

İlk defa birliktelik yaşayan kadınlar, cinsel ilişkilerden ne gibi bir beklenti içerisine gireceğini bilemediği ve panik yaptığı için zevk alamaması sık karşılaşılan bir durumdur. Özellikle sevişmek kendisi için tabulardan örülü bir duvarsa, bu durumu aşması biraz daha zor olacaktır. Ancak çözüme açık kişiler her ne şartlar altında büyümüş ve yetiştirilmiş olsalar da bu sorunun üzerinden gelebilir.

Travmatik Olaylar İlişkide Alınan Zevki Düşürebilir

Daha önce başınıza gelen ve kimseye anlatmadığınız bir olay yaşandı mı? Bu sorunu içinizde tutarak az sayıda kişiyle paylaşmanız veya profesyonel destek almamanız durumunda, yaşayacağınız ilişkiler sizi geçmişinizden ötürü sarsabilir. Bu da zevk almanıza engel olur. Bunun için profesyonel bir destek alarak yaşadıklarınızı bir psikoloğa ve cinsel terapi konusunda uzmanlaşmış bir doktora paylaşmanız yerinde bir karar olacaktır. 

Sevişirken Hijyene Dikkat!

Seviştiğiniz partneriniz veya siz, hijyene yeteri kadar dikkat ediyor musunuz? Vücut temizliğini yapmamış olan kişiler karşı tarafı cinsel ilişkiden soğutabilir. Özellikle kokan ve vücudu temiz olmayan bireylerin muhakkak partnerlerinin uyarılarını dikkate alarak temizliğine dikkat etmesi gerekiyor. Aksi takdirde iki tarafın da cinsel ilişkiden haz alması pek mümkün olmayabilir.

Fiziksel Ağrılarınız mı Var?

Vücudunuz herhangi bir yerinde gerçekleşen ağrılar da ilişki esnasında keyif almanızın önüne geçebilir. Bu durumu farkettiğinizde ağrıyan yerinizi nasıl tedavi edebileceğinizi araştırmanız gerekecektir. Yine her zaman yaptığınız gibi profesyonel destek almak şarttır. En yakın zamanda ağrıyan yeriniz için doktor muayenesine başvurunuz. 

Cinsel ilişkilerden keyif almanın ve orgazm olmanın önüne geçen temel sorunları ele aldık. Sizler de bu sorunların çözülmesinde çeşitli adımlar atarak cinsel yaşamınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.