Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi kişinin kendi hücresinin, dokusunun ya da kanının belirli işlemler sonucunda kendisine enjekte edilmesidir.

Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi kişinin kendi hücresinin, dokusunun ya da kanının belirli işlemler sonucunda kendisine enjekte edilmesidir. Kişiden alınan kök hücre kişi istediği takdirde yıllarca saklanmaktadır. Kök hücre; sadece cilt gençleştirme için değil pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Doğum anında ebeveynler isterse bebeğinin kordon kanından alınan kök hücre istediğiniz kadar yıl saklanabilir. Böylelikle herhangi bir rahatsızlığı olursa kök hücre tedavisi ile bebeğiniz tedavi edilebilir.

Üstelik kök hücre kişiden hangi yaşta alındı ise o yaşta kalmaktadır. Yani kişi eğer tekrar işlem yaptırmak isterse kök hücreyi aldırdığı yaşa geri dönme şansı vardır. Bu yüzden bu işlemi daha genç yaşta yaptırmak gerekir. Kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi uzun süreli kulanım sağlar. İşlem yapılan kişi en az 5-6 yıl bu işlemi kullanabilir.

Kök hücre ile gençleşme ameliyatları özellikle Hollywood yıldızları arasında oldukça popülerdir. Fakat son yıllarda ülkemizde de pek çok ünlü bu işlemle genç kalmayı başarmaktadır. Kök hücre ile gençleşme ünlüler dışındaki kişilerinde en fazla yaptırdıkları ameliyatlar arasındadır Kök hücre ile cilt gençleştirme yaptıranlar işlem anında anestezi altında olduklarından dolayı bir şey acı hissetmediklerini belirtmişlerdir.

Kök Hücre ile Gençleştirme En çok Hangi Bölgelerde Etkili Olur?

Kök Hücre ile gençleştirme işlemi talebi en çok yüz bölgesi için gelmektedir. Fakat kök hücre ile cilt gençleştirme işlemi yüz dışında farklı bölgeler içinde yapılmaktadır. Daha öncede belirtildiği üzere en fazla tercih edilen ve işlem gören bölge yüz bölgesidir. Yüz bölgesinde özellikle göz ve çevresinde başlayan yaşlanma hemen fark edilir. Ne yazık ki cildimizde 25 yaşından itibaren kollajen üretimi sağlanamaz.

Dışarıdan kollajen takviyesi alınması gerekir. Yaş ilerledikçe yüzde bulunan cilt tabakası elastikiyetini kaybederek cilt altındaki kollajen miktarı azalır. Yüzde kollajen miktarı azaldıkça cilt nemini kaybederek yaşlanmaya başlar. İlerleyen yıllar boyunca yer çekimi etkisi cilt aşağıya doğru sarkmaya başlar. Kök hücre işlemi ile yüzdeki kırışıklıklar düzelir ve yüz kendini toparlar. Aynı zamanda daha önce oluşan akne ve sivilce izi var ise kaybolur. İkinci en rağbet gören yer boyun-gıdı bölgesidir. Bu bölge en fazla dikkat etmemiz gereken bölgedir.

Cilt yaşlanma sürecine girdiğinde boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklar ortaya çıkar. Boyun bölgesi kişinin yaşını en fazla açığa çıkaran yerlerin başında gelir. Diğer bölge ellerdir. Yaşlanma sonucu ellerde yaşlanma başlar. Özellikle belirli bir yaştan sonra çıkan yaşlılık lekeleri yaşımızı en fazla ortaya çıkaran durumdur.  Kök hücre ile cilt gençleştirme yaptıranlar arasında yüz bölgesi en fazla talep alan bölgedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.