Modanın Bazı Alışkanlıkları Sağlığa Zarar Veriyor!

Modanın Bazı Alışkanlıkları Sağlığa Zarar Veriyor!

Moda birçok insan için delicesine takip edilen bir şey olsa da takip etmeyenler için de belli bir yerden sonra etki edebiliyor. Öyle ki bazen farkına varmadan sağlımıza zarar veren bazı şeylere bile göz yumuyor olabiliyoruz.

 

 

Moda birçok insan için delicesine takip edilen bir şey olsa da takip etmeyenler için de belli bir yerden sonra etki edebiliyor. Öyle ki bazen farkına varmadan sağlımıza zarar veren bazı şeylere bile göz yumuyor olabiliyoruz. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı alışkanlıklar moda olsa da bize zarar veriyor.

 

Skinny Pantolon

1073687-707760799ae95ab4c7c0759b1a00a59c-600x600.jpg

Skinny pantolonlar sağlığımızı zedeleyen moda alışkanlıklarından biri. Bacakları ve hatta beli sıkıca kaplayan bu pantolonlar kan dolaşımını etkilemekte ve belli başlı sorunlara sebep olabilmekte. Sürekli kullanılan bu pantolonlar varis ve batık gibi sorunlara neden olabilmektedir. Bel bölgesinde ki daralmalar ise uzun vadede sindirim problemleri yaşatabilmektedir.

 

Sentetik İç Çamaşırlar

İç çamaşır olarak sentetik ürünlerin kullanılması oldukça hatalıdır. Bu tarz kullanımlar bazen tercih edilmekle birlikte sürekli kullanımda mantar gibi sorunlara bile neden olabilir. Teri emme özelliği olmayan bu tarz çamaşırlar, bu bölgelerde bakteri birikmelerine neden olmaktadır.

 

Sivri Burun ve Topuklu Ayakkabılar

unnamed.jpg

Oldukça tercih edilen sivri burunlu ayakkabılar ve topuklu ayakkabılar yine sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Sivri burunlu ayakkabılar, ayak parmaklarında birçok soruna neden olabilirken, topuklu ayakkabılar ise bilek ve topuk sorunlarına sebebiyet verebilmektedir.

 

Yanlış Beden Sütyen

Bazı kadınlar daha dolgun göğüsler için bazen dar sütyenler tercih edebilmekte veya rahat etmek için gevşek sütyenler tercihi de söz konusu olabilmekte; ancak bu tercihler göğüslerde sarkmalara, yapı bozukluklarına sebep olabileceği gibi sırt ağrılarına da neden olabilmektedir.

 

Gözlük Tercihleri

unnamed-1.jpg

Gözlük kullanımı modanın bir parçası olmanın yanında orijinal gözlük kullanımı buna oranla düşük kalabilmektedir. Orijinal olmayan bazı gözlükler göz yapısını bozmaya sebep olabilirken, ekonomik anlamda ucuz olması sebebiyle tercih edilmektedirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.