Saç Dökülmesine Karşı Kadınlar Ne Yapmalı?

Saç Dökülmesine Karşı Kadınlar Ne Yapmalı?

Kadınların yaşamış olduğu saç dökülmesi, oldukça huzur bozucu ve kişinin moralini etkileyen bir sorundur. Saçlarınızın dökülmesi konusunda pek çok neden olabilir. Alacağınız önlemlerle saç dökülmesini engelleyebilirsiniz.

Biz kadınlar güzelliğimiz ve kişisel bakımımızla ilgilenirken ortaya çıkabilecek çeşitli sorunlarla sonuna kadar mücadele ederiz. Bu sorunlar arasında neredeyse tüm kadınların belirli zamanlarda en az 1 kere mücadele ettiği saç dökülmesi yer alıyor. Saçlarınızın dökülme sıklığı artıyorsa ve artık seyrelmeye doğru gidiyorsanız bunun önüne geçmek için bazı tavsiyelere uymak şart. Saçlarınızın sağlığı ve eskisi gibi gür halde gözükmesi adına neler yapılmalıdır? Saç dökülmesi, erkeklerde de rastlanabilmektedir. Erkeklerin daha fazla saçı dökülüyor ve birçoğunun çözümü bulunamıyor. Ancak kadınlarda durum biraz daha farklı. Genellikle alınan önlemler güzel sonuçlar veriyor ve kadınlar daha güzel saçlara kavuşuyor. İşte kadınların saç dökülmesine karşı yapabilecekleri...

Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapmalıyız?

Sağlıklı Beslenmelisiniz

Çeşitli vitamin ve minerallerin eksikliği saç dökülmesine neden olmaktadır. Çünçü saçlarınızı besledikleri için onların vücudunuzda yeteri kadar olmaması saçlarınızı git gide yıpratabilir ve hatta dökebilir. Bunun için ise sağlıklı beslenmelisiniz. Sağlıklı ve pozitif bir hayatın sırrı ise yine beslenmekte geçiyor. Yani ne yaparsanız yapın başınıza gelebilecek en ufak sorunda dahi kaliteli beslenmenin avantajını hissedebilirsiniz. Bunun için günlük ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri saptamalısınız. Fakat ilk adım olarak kan değerlerinizi ölçtürün ve eksik çıkan değerler için doktorunuzun tavsiyelerini dinleyin. Sorunu saptamak ve ona göre önlem almak saç dökülmesi için daima sonuç vericidir.

Stres Saç Dökülmesine Neden Olur

Hiç farkında olsanız da olmasanız da saç dökülmesine neden olabilecek şey sizin yaptığınız stres olabilir. Gün içerisinde stresli bir hayat sürüyor ve insanlarla konuşurken çileden çıkıyorsanız stresin olumsuz etkilerini vücudunuzda hissedebilirsiniz. Yalnızca ruh sağlığı değil aynı zamanda fiziksel sağlığınız da bundan olumsuz etkilenecektir. Dilerseniz strese ve depresyona neden olan çeşitli sorunları saptayabilir ve onları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Daha fazlası için profesyonel destek almak yani psikiyatriste görünmek daha iyi olacaktır.

Saçlarınızı Yıpratmayın

Saçlar için sürekli olarak kişisel bakım ürünü kullanmak veya saçlarınızı her gün yıkamak doğru bir hareket değildir. Ne kadar fazla uygulama o kadar fazla sağlıklı saçlar mantığını kesinlikle denemeyin. Saçlarınızı yıprattıktan sonra onların dökülmesine sebebiyet verebilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey birkaç günde bir saçlarınızı yıkamak ve kişisel bakım ürünlerini de önerilen sıklıkta kullanmak olacaktır. 

Şampuanınızı İyi Seçin

Şampuan seçimi, saç dökülmesi veya yıpranmasında da etkili olabiliyor. Nedeni ise herkesin saç tipi farklıdır. Eğer saç tipinize uygun bir şampuan kullanmazsanız elbette ileride ciddi sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Bu ihtimalin gerçekleşmemesi adına şampuanınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.