Sigaradan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız? Sigarayı Bıraktıracak Bu Yöntemleri Deneyin!

Sigaradan Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyız? Sigarayı Bıraktıracak Bu Yöntemleri Deneyin!

Sigaradan kurtulmak ve sigarayı tamamen bırakmak gerçekten önemli bir irade gerektiriyor. Ancak benim iradem yok diyerek işten sıyrılamazsınız. Herkes sigarayı bırakabilir. Size sigarayı bıraktıracak etkin yöntemlerden bahsedeceğiz.

Sigara tüketimi, zamanla kişinin sağlığına ve cebine göz diker hale geliyor. Eğer sizler de sigaranın her türlü zararından bıktıysanız ve bir an önce sigarayı bırakmak istiyorsanız sizler için hazırladığımız yöntem listesini mutlaka uygulayın. Böylelikle sigarayı hayatınızdan çıkararak kendinize tertemiz bir sayfa açacaksınız. Peki sigara bırakmak için nasıl bir yol izlenmeli? Bir anda bırakılamadığı ve çoğu zaman geri başlanıldığı için insanlarda büyük bir ön yargı mevcut. Bu ön yargının temelinde de sigarayı asla bırakamayacakları yatıyor. Sanki sigara olmazsa bir parçaları eksik kalacakmış gibi hissediyorlar. Oysa ki sigaradan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yalnızca sigara bırakma yöntemlerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Sizlere önereceğimiz yöntemleri uyguladığınız müddetçe sigarayı tamamen bırakmak için önemli bir avantaj elde edeceksiniz. Biraz da kendi çabanızla sigaradan tamamen kurtulmak mümkün hale gelecek. Peki zararları ile bilinen tütün ürününden nasıl kurtulacağız?

Sigarayı Bırakmanın Etkili Yolları

Sigaranın Zararlarını Not Edin

Sigaranın vücuda ve cebe olan zararlarını liste halinde not alın. Çeşitli hastalıklara, ölüme, maddi zarara ve daha pek çok konuda sizlere sağladığı veya sağlayabileceği zarar listesini hazırlayın. Daha sonra hazırladığınız bu listeyi buzdolabına veya odanızın görülebilecek bir köşesine asın. Böylelikle her göz göze geldiğinizde sigaranın zararlarını anımsamış olacaksınız. Hatta her gece uyumadan önce bu zararları tek tek okuyun. Tekrar ettikçe listeye bir çizik atın. Böylelikle bu işlemi yaparken beyniniz kelimelere de odaklanacak. Sürekli olarak boş boş okumak yerine okuduğunuza dair çizgi çekmek sizi önemli bir iş yapıyormuş gibi hissettirecek. Bu tarz rutinleri uygularsanız sigaranın zararları daima beyninizde yer alır. Sigara üzerine bir muhabbet açıldığında ise bunları hatırlayacağınız için canınız tüketmek istemez.

Sigarayı Hatırlatabilecek Her Şeyi Kaldırın

Sigara küllüğünden çakmağa kadar pek çok sigarayı hatırlatabilecek ürünü evinizden kaldırın. Gözükmeyen bir bölüme koyun veya direkt çöpe atın. Böylelikle canınız sigara çekse bile evde sigaranın esamesi okunmayacağından canınız içmek için yeteri kadar çaba sarf etmeyecek. Ayrıca sigarayı hatırlamamanız için tüm sigarayla bağlantılı ürünleri ortadan kaldırdınız. 

Sigara İçilen Ortamlarda Bulunmayın

Ayrılık sonrası fotoğrafları ve ona ait hatıraları ortadan kaldırmanın ne kadar işe yaradığını belki biliyorsunuzdur. Aynı şey sigara için de geçerli. Nasıl ki eski sevgilinizin olduğu ortamda bulunmayarak onu zamanla unutabiliyorsanız, sigarayı da unutabilirsiniz. Bunun imkansız olduğunu düşünüyorsunuz ancak tavsiyemize uyarak sigaranın olduğu yerlerde bulunmayın. Sigaralı ortamlara girmeyin ve zamanla sigarayla olan ilişkinizin git gide azaldığını kendiniz de hissedeceksiniz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.