Sürdüğü Krem İle Tanınmayacak Hale Geldi "Acı dayanılmazdı"

Sürdüğü Krem İle Tanınmayacak Hale Geldi "Acı dayanılmazdı"

Güney Afrika'da yaşamakta olan Samantha Saunders'ın (32) 14 yaşında egzama için kullanmış olduğu kremler sebebiyle seneler içerisinde tüm vücudunda oldukça ilginç yaralar çıktı. Saunders vücudunda bulunan yaralar sebebiyle işini kaybettiğini ve bununla


Güney Afrika'da yaşamakta olan Samantha Saunders'ın (32) 14 yaşında egzama için kullanmış olduğu kremler sebebiyle seneler içerisinde tüm vücudunda oldukça ilginç yaralar çıktı. Saunders vücudunda bulunan yaralar sebebiyle işini kaybettiğini ve bununla birlikte aylarca yataktan çıkmadığını söyledi.

Güney Afrika ülkesinin başkenti Cape Town'da yaşamakta olan Samantha Saunders, yaşının küçük olduğu zaman içerisinde egzama hastalığına yakalanmıştı. Doktorun vermiş olduğu topikal steroid ilaçlı kremi belirtilen ölçülerde kullanmaya başladı. Seneler içerisinde vücudunda bulunan yaraların meydana gelmesiyle doktoru, kremlerin dozunu yükseltti. Kremlerin bitmesiyle birlikte Saunders'ın vücudunun bütünüyle yaralarla kaplandığı görüldü. Saunders'ın işini bu sebeple kaybettiği ve uzun bir zaman yataktan çıkamadığı söyledi.

Doktor her defasında daha kuvvetli kremler verdi

1.webp

Saunders'ın cildinin zaman içerisinde kötüleşmesi ile birlikte doktorlar, yoğun kaşıntıdan bir miktar rahatlama sağlamak amacıyla ona daha kuvvetli kremler için tavsiyede bulundu. Kremlerin birkaç sene sonra işe yaramamaya başladığını gören Saunders, doktorların vermiş olduğu egzamasını kontrol edebilmek için yaşamının geri kalanında krem kullanması gerekli olduğu hususunda uyarıldı.

Ne olduğunu bilemiyordum

Saunders, yerel medyaya yapmış olduğu açıklamada, Ne olduğunu bilemediğim için kendi araştırmamı yaptım. İnternette aynı semptomları yaşamış ve bilen insanları gördüm ve o zaman vücudumun topikal steroid eksikliğinden geçtiğini anladım şeklinde konuştu. Japonya’da Dr. Kenji Sato tarafından tespit edilen ve TSW’yi tedavi etmek noktasında cildin kurutulmasını tavsiye eden ve bu şekilde cildin kendi kendisini nasıl nemlendireceğini öğrenmesini tavsiye eden nemsiz tedavi yöntemini takip etti. Bunu yapabilmek için iki haftada bir duş almaya başladığını söyleyen Saunders, su içimini günde bir litre ile sınırlaması ve bununla birlikte nemlendirici kullanmaması gerekli olduğunu ifade etti.

Çektiğim acı inanılmazdı

Vücudunda oluşan yaralara ilişkin yerel medyaya yaşadıklarını dile getiren Saunders, Acı inanılmazdı ve bir noktada, kuruma, iltihaplanma ve sızma sebebiyle boynumu hiç hareket ettiremedim. Kendime kesinlikle benzemiyor veya hissetmiyordum. Zihinsel halim, acı içerisinde saatlerce yere bakabileceğim seviyeye geldi.

 Saunders, son uygulanan tedavi ile birlikte;  İyileşmem hususunda olumlu hissediyorum ve tedavinin olabileceğini ve olacağına inanıyorum. Yavaş yavaş kendimi iyi hissediyorum ve sürecin uzun olduğunu tahmin ediyorum ama oraya varacağım diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.