Tüm Saç Sorunlarına Karşı Nar Çekirdeği!

Tüm Saç Sorunlarına Karşı Nar Çekirdeği!

Günlük hayatımızın ve daha çok kış aylarımızın vazgeçilmez meyvelerinden olan narın çekirdeklerinin saçlara büyük fayda sağladığını biliyor muydunuz? Tüketilmesi sağlık açısından oldukça önemli olan nar, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak

 

 

Günlük hayatımızın ve daha çok kış aylarımızın vazgeçilmez meyvelerinden olan narın çekirdeklerinin saçlara büyük fayda sağladığını biliyor muydunuz? Tüketilmesi sağlık açısından oldukça önemli olan nar, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak kişinin daha diri kalmasına etki eder. İşte bu denli sağlıklı olan narın çekirdekleri saça dair tüm sorunlar için oldukça faydalıdır.

5d78d55245d2a023a0d3b696.jpg

Nar çekirdeği yağının saçların dökülmesine ve yıpranmasına karşı oldukça etkili olduğu tespit edilmiş bir gerçekliktir. Ayrıca saçların daha parlak ve güçlü olmasını da sağlayan nar çekirdeği yağının saça faydaları saymakla bitmeyecek derecede çoktur.

 

Saç Dökülmesine Karşı Etkili

11-2.jpg

Saç dökülmesi tüm insanlarda yaşanabilen sorunlardan biridir. Yaş ilerledikçe artış göstermeye başlayan saç dökülmeleri bazen erken yaşlarda da ciddi seviyelere ulaşabilmektedir. Derinin zarar görmesi ve saç köklerinin zayıflaması ile birlikte ortaya çıkan saç dökülmelerine karşın nar çekirdeği yağı kullanılabilir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde derideki sorunlardan kurtaran nar çekirdeği yağının faydalarından biri budur.

 

Kepek Oluşumunu Önler

Saçta kepek olması oldukça mümkün bir durum olsa da görüntü olarak rahatsız edicidir. Ayrıca saçın kepeklenmesi kafa derisinde birçok sorunun habercisi de olabilmektedir. Nar çekirdeği yağının onarıcı ve anti bakteriyel özelliği sayesinde kısa sürede kepeklerden kurtulmak mümkündür.

 

Egzemaya Karşı Çözüm

Saç derisinde veya kılların yoğun olduğu bölgelerde bazen baş gösterebilen egzema sorununa karşı yine nar çekirdeği yağını kullanmak mümkün. Deri sorunlarına karşı müthiş etki yaratan bu mucizevi yağ olası egzema probleminin ortaya çıkmasını da engellemektedir.

 

Kan Dolaşımını Hızlandırır

findik-yagi-sac.jpg

Kafa derisinde bulunan damar yollarının açılarak kan dolaşımının etkili bir şekilde sağlanmasına yardımcı olan nar çekirdeği yağı ayrıca bu sebeple sağlıklı bir şekilde saçların uzamasına da katkı sağlamaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.