Uyku Kalitesini Arttırmak İçin Uyku Meditasyonu Yapabilirsiniz! Gece Yarısı Uyanmalara Son!

Uyku Kalitesini Arttırmak İçin Uyku Meditasyonu Yapabilirsiniz! Gece Yarısı Uyanmalara Son!

Uykuyla ilgili sıkıntıları olan insanların belki de en büyük derdi gece yarısı ansızın uyanmalardır. Bunun uyandıktan sonra ne kadar enerji kaybı yarattığına yönelik pek çok bilgi bulunmakta. Oysa ki uyku meditasyonu ile kaliteli uyku uyumak mümkün.

Uyku uyumak, yıllar geçtikçe daha da zor hale geliyor. Gerek teknolojinin gelişmesi ve gerekse avcı toplayıcı insanın artık stabil bir yaşam sürerek stres seviyesini arttırması pek çok uyku bozukluğuna sebep olabilmekte. Eğer sizler de bu durumdan şikayetçi iseniz çözümü bulunan bir rahatsızlığa sahip olduğunuz için sevinmelisiniz. Uyku problemleri yaşayan insanların uyku meditasyonu ile zaman içerisinde rahatlama ve hızlı uyuyabilme konusunda gelişme kaydettikleri görülüyor. Eğer geceleri aniden uykunuzdan uyanıyor ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız çözümü ilaçlarda aramak yerine bu çok bilinmeyen meditasyon türünü denemelisiniz.

Uyku Meditasyonu Nedir?

Uyku meditasyonu, zihninizi rahatlatarak uyumanızı sağlayacak bir meditasyon tipidir. Halk arasında çok fazla bilinmemekle beraber uygulandığında olumlu sonuçlarını hissedebilirsiniz. Bunun için belli başlı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Kendinize bir iyilik yaparak uykunuzu kontrol altına almak istiyorsanız uyku meditasyonu nasıl yapılır gösterelim.

Uyku Meditasyonu Nasıl Yapılır?

Uyku meditasyonu için bu üç adımı dikkatli bir şekilde uygulamalısınız. Öncelikle boş bir odaya gitmeniz gerekiyor. Kimsenin olmadığı ve karanlık olmasını tavsiye ettiğimiz bu odada nefes egzersizleri yapacaksınız. 

Odaya yerleştikten sonra uzanın ve derin nefesler almaya başlayın. Tercihe göre oturarak da bunu yapabilirsiniz. Derin nefesler alırken uzun süre alın ve uzun süre de verin. Böylelikle vücudunuzdaki ve zihninizdeki değişimi siz de hissedeceksiniz. Eğer meditasyona yeni başlamış bir bireyseniz 5-10 dakika arasında bu işlemi sürdürmeniz yeterli olacaktır. Zamanla kendinizi geliştirebilmek adına süreyi 20 dakikaya kadar çıkartabilmeniz mümkün. Tabi her şeyin bir sırası var. 

Meditasyon yaparken eğer hiç olmadık anlarda zihniniz farklı düşüncelerle doluveriyorsa yapmanız gereken o düşünceleri temizlemek. Meditasyonu yapabilmek için boş bir zihne sahip olmalısınız. Alacağınız derin nefeslerle o düşünceleri kolayca def edebilirsiniz.

Gece Yarısı Uyanmaya Son!

Uyku meditasyonunun en büyük getirisi de sorunsuz şekilde uyumak ve gece yarılarında uyanmaların artık yaşanmaması. Uyku kalitenizi cidden olumsuz etkileyen bu gece yarısı uyanmaları, çeşitli nedenlerle ortaya çıkabiliyor. Her ne kadar uyku meditasyonu yapsanız da günlük yaşamdaki stresinizi de kontrol altına almalısınız. Günlük hayatta yaşadığınız olayları olabildiğince az kafanıza takmalı ve bu konuda üzerine fazla düşmemelisiniz. 

Gece yarıları tuvalet ihtiyacı gibi sebeplerle uyanmak sorun değildir. Ancak bu her gün gerçekleşiyorsa mutlaka profesyonel bir destek almalısınız. Hiç bilmediğiniz bir sıkıntı ortaya çıkabilir. Ancak sebepsiz yere uyanıyor ve bir daha da uyanamıyorsanız sizlere önerdiğimiz çözüm yöntemini mutlaka deneyin. Faydasını görürseniz düzenli olarak yapmaya başlayın ve hayat kalitenizin artışına şahitlik edin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.