Adetliyken Denize Girilir mi?

Adetliyken Denize Girilir mi?

Bazı hallerde hayatı kısıtlayan adet kanaması tedirginlik verici bir durum anlamına gelebilir. Özellikle adetliyken denize girmek detay gerektiren bir konudur.

Bazı hallerde hayatı kısıtlayan adet kanaması tedirginlik verici bir durum anlamına gelebilir. Özellikle adetliyken denize girmek detay gerektiren bir konudur.

Adet Döneminde Denize Girmek Sakıncalı mı?

Denize girmek ve adet dönemi devam ederken bunu yapmak sakıncalı mı konusu önemlidir. Özellikle bu dönemde vajina girişinin bakterilere karşı hassas olması nedeniyle üreme organlarının hasar görmesini engellemek amaçlanmaktadır. Kişisel bakım ve temizlik anlamında daha fazla önem verilmesi gereken bir süreç olarak değerlendirme yapılabilir.

Üreme sistemi doktorları genel olarak adet döneminde denize girmek zararlı bir etki yapar şeklinde yorum yapmaktadır. Bu konuda yapılan araştırmalar da bunu destekleyen niteliktedir. Yani regl döneminde denize girmek sakıncalıdır ve önlem gerektirir.

Reglken Denize Girme Önlemleri

Kanama durumlarında adetli halde denize girmek isteyenlerin tampon malzeme ile bunu yapması kolaylık sağlayabilir. Çünkü risk anlamında bakterilerin yolunu kapatmış olursunuz.  Tampon, sağlıklı bir malzeme olarak zararlı maddelerin içeriye girişini engeller ve aynı anda dışarıya çıkan kanamayı da önlediği için renk akıntısı belli olmasıyla alakalı tedirgin olmazsınız.

Pedle Denize Girilir mi?

Ped kullanarak denize girmemek gerekir. Bu zararlı bir durumdur ve sağlıksız bir bakteri çoğalması anlamına da gelir. Kanamanız varken bunu sabitlemek ve mikroplarla buluşturarak vajina içine girmesi hali büyük bir sorun oluşturabilir. İltihaplı üreme yolları hastalıkları bu gibi hallerde kolayca oluşabilir.

Havuza Adetliyken Girmek

Tampon kullanarak temizlenmiş, ilaçlı havuza girmek mikrop kapma olasılıklarınızın azalmasını sağlar. Fakat bu bakteri kapmama riski tam olarak yok gibi de düşünülmemelidir. Havuzdan çıktığınızda ıslak mayo ile beklememeniz de önem taşıyor. Hemen kurulanarak hızlı şekilde nemden uzak durmanız gerekiyor. Özellikle bikini altı değişimi ekstra önem taşıyor.

Görüntü Açısından Pedle Denize Girmek

Pedle adetliyken denize girmek zararlı olmasının yanında görüntü açısından da kötü bir detay olacaktır. Üreme yollarının sağlığı dışında ped görüntüsü kişisel alanın aşırı şekilde dışarıya yansıması anlamına gelir. Sağlıklı bir korunma için en ideal yol tampon kullanmak olacaktır. Bunun boyutlarını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Az kanama varsa bu halde küçüklerden seçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.