Aldatıldım Ne Yapacağım? Aldatılma Psikolojisinden Kurtulma Yolları!

Aldatıldım Ne Yapacağım? Aldatılma Psikolojisinden Kurtulma Yolları!

Aldatılan insanın yaşamış olduğu sorunları ve duygusal bunalımı ortadan kaldırabilmek adına sizlere bir takım tavsiyelerde bulunacağız. Aldatan insanın bunu neden yaptığını merak ediyor musunuz? Sizinle bir ilgisi var mı? Tüm bu sorulara yanıt bulacağız.

Güzel ve karşılıklı sevgiye dayalı bir ilişkiyi herkes ister. Ancak kimi zaman hayat bize kötü tarafını gösteriyor ve önemli sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Aldatılmak herkes için oldukça kötü bir his. Kendinizi sorgulamanıza neden olabilecek bu kötü olayın bazı sonuçları oluyor. Kişi bir süre kendini değersiz hissedebilir ve bunun nedenini sorgulamaya başlar. İşte aldatılma psikolojisinden nasıl kurtulabilirsiniz ve bu konuda neler yapılabilir sizlere tecrübe ve önerilerimizden bahsederek bu sorundan kısa süre içerisinde sıyrılmanızı sağlayacağız.

Aldatıldım Ne Yapacağım?

Aldatılan kişinin sebebi ne olursa olsun alçakça bir durumla karşı karşıya kaldığını belirtelim. Aldatılmanızda kesinlikle sizin bir suçunuz yoktur. Kişinin durmak bilmez doyumsuzluğu ve sadakatsiz olma durumu neticesinde bu olay gerçekleşir. Sizler aldatılmayı hiçbir zaman hak etmediniz. Öncelikle bunu bilerek yazıyı okumaya devam edin. Bir diğer bilinmesi gereken şey ise aldatılma psikolojisinden kolay bir şekilde kurtulabileceğinizdir. Sizlere açıklayacağımız yöntemleri uygulayarak kısa, orta ve uzun vadede sizin değil onun büyük kayba uğrayacağını göreceksiniz.

Aldatan İnsana Kesinlikle Geri Dönmeyin

Aldatmayı tercih eden ve sizi buna rağmen hala sevdiğini belirten kişiye geri dönmek kesinlikle çözüm değildir. Artık o kişiye güvenmeniz oldukça zordur ve şu an güvensenizde ileri zamanlarda güvenme konusunda oldukça ikilemde kalacaksınız. Onun tek başına bir yerlere gitmesi bile sizin için farklı anlamlar teşkil edebilir. Güven duygusunu bir kere yitirdiğinizde o kişiye tekrar eskisi gibi güvenemeyebilirsiniz. O yüzden hiçbir şekilde aldatan insanla birlikteliğinize devam etmeyin.

Sorun Sizde Değil Aldatan İnsanda

Aldatmak karakter meselesidir. Sizin güzelliğinizle veya başka bir özelliğinizle ilgisi yoktur. Bir başkasıyla birlikte olmak isteyen insan şu anki ilişkisini bitirerek bunu yapmalıdır. Eğer yapmıyorsa zaten karakterinde sorun vardır. Bunu bilmeniz gerekiyor ve özgüveninizi zedelememesi için vereceğimiz reçeteye uymanız önem teşkil ediyor.

Sosyal Çevrenizi Genişletin!

Aldatılmak dünyanın sonu değil, karakteri bozuk bir kişiden daha fazla zarara uğramadan kurtuldunuz. Makyajınızı yapın, çeşitli sosyal ortamlara katılın ve bol bol sohbet edin. Gezilere çıkın, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Eve kapanmayın, tek başınıza takılmayın. Yeni insanlar tanıyarak dünyanın o kişiden ibaret olmadığını kendinize hatırlatın. Daha önce hiç yapmadığınız şeyler yapın. Hiç görmediğiniz yerlere gidin ve oraları keşfedin.

Dünya Onun Etrafında Dönmüyor!

Yalnızca bir tane yaşamınızın olduğunu ve bu yaşamınız boyunca da bir kişi sizi aldattı diye onu ziyan etmemeniz gerektiğini hatırlayın. Bunun bilincinde olan kişiler emin bir şekilde yaşamına kaldığı yerden devam eder. Bahsettiğimiz şekilde kafanızın estiği yerlere giderek, gezerek ve yeni kişiler tanıyarak kısa süre içerisinde bu sıkıntıyı aşacaksınız. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.