Aşkta Doğru Kişiyi Nasıl Bulabilirsin?

Aşkta Doğru Kişiyi Nasıl Bulabilirsin?

Aşkta doğru kişi bulmanın genellikle bir reçetesi elbette yoktur; ancak aşkta ve ilişkide daha doğru bir şeyler yaşamak adına belli başlı genel dikkatler sağlamak mümkünüdür.

 

 

Aşkta doğru kişi bulmanın genellikle bir reçetesi elbette yoktur; ancak aşkta ve ilişkide daha doğru bir şeyler yaşamak adına belli başlı genel dikkatler sağlamak mümkünüdür. Herkes için geçerli olan bazı belli şeylere dikkat ederek aşta doğruyu kişiyi bulmaya oldukça yaklaşabilirsiniz. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı önemli noktalara ek olarak muhakkak sizin ve karşınızdaki insanın bambaşka bir dünyalara sahip olduğunuzu unutmamanızda fayda olacaktır diyerek içeriğimize giriş yapabiliriz.

 

Kendinizden Ödün Vermemek

balik-burcu-ask-iliski-uyumu-hayati.png

Aşkta doğru kişiyi bulmanın anahtar belirtilerinden bir tanesi kendinizden ödün vermeme halidir. Kendinizden ödün vermediğiniz veya karşılıklı olarak eşit şekilde ödün verdiğiniz durumlarda yeni bir biz olgusu yaratma şansı elde edebilirsiniz; ancak sürekli kendinizden ödün vermeniz veya tek taraflı bir ödün verme durumunda olmanız halinde kendiniz olmaktan çıkacak ve bu ilişki ilerledikçe sizin benliğiniz ile çatışma haline girmeniz kaçınılmaz olacaktır. Bu durum sonrası ise kendinize karşı öz saygınızın biteceği gibi ilişkide denge unsurunu yitirmenizde büyük bir olasılık olacaktır.

 

Sığınabiliyor Olmanıza Dikkat Edin

unnamed-002.jpg

Aşk veya ikili ilişkilerde bir kolektif birliktelikten söz edilebilmektedir. Öyle ki dış dünyadan kaçarak siz ikiniz birbirinize sığınabilirsiniz. Dış dünyaya yabancılaştığınız her an sığındığınız bu kişiye gerçekten sığınabiliyor musunuz yoksa sığınırken bile tedirgin mi oluyorsunuz noktasına oldukça dikkat etmenizde fayda olacaktır.

 

Kişiler Çevresinin Ortalamasıdır

Birliktelik yaşamak istediğiniz kişi ile ilgili size oldukça etkili bir ipucu vermek gerekirse onun arkadaş çevresine gözlem yapmanız yeterli olacaktır. İstisnalar olabileceği gibi herkes muhakkak ki arkadaş çevresinin ortalamasına sahiptir. Yani arkadaş çevresi ile anlaşacak bir durumda değilseniz muhtemelen bu kişi ile de çok anlaşamayacaksınızdır. Bu sebeple bu kişinin arkadaş çevresine muhakkak dikkat etmenizde fayda olacaktır.

 

Geçmişi Unutun

Yeni bir aşk ilişkisinde yapılan en büyük hatalardan biri sürekli geçmişi dile getirmektir. Geçmiş artık geçmişte kalmıştır ve bu durumu gerçekten geride bırakmanız gereklidir. Geçmişi dile getirdiğiniz sürece bu yeni insan ile mutlu bir birliktelik yakalama şansınız kesinlikle olmayacaktır. Bu sebeple muhakkak geçmişi bir kenara bırakmanız gerekir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.