Ayakkabı Kokusuna Karşı 4 Etkili Öneri!

Ayakkabı Kokusuna Karşı 4 Etkili Öneri!

Ayakkabı kokusu ve doğalında ayak kokusu her insan için can sıkıcı bir durumdur. Öyle ki kişinin öz güveni bile bu koku ile birlikte kırılmaya sebep olabilir.

 

 

Ayakkabı kokusu ve doğalında ayak kokusu her insan için can sıkıcı bir durumdur. Öyle ki kişinin öz güveni bile bu koku ile birlikte kırılmaya sebep olabilir. Öz güveni bir kenara koymak bir yana ayak kokusundan kendi kendimizle kaldığımız zaman bile rahatsız olabilmekteyiz. Ayak kokusuna sebep olan iki ana faktör bulunmakla birlikte bu faktörlerden birinde kesinlikle tedavi görmek şarttır. Ayak veya ayakkabı kokusunun ana sebebi ayaklardan kaynaklanıyorsa eğer bunun için tedavi olmak şarttır. Ayakta oluşan mantar ve türevi bir sorun ile ayak kokusu ortaya çıkabilmektedir. Bir diğer ayak ve ayakkabı kokusu sebebi ise tamamen ayakkabı ile alakalı olabilmektedir. Şimdi sizler için 4 etkili öneri ile bu kokulardan nasıl kurtulabileceğinizi açıklıyoruz.

Pudra, Turunçgillerin Kabukları, Çay

Ayakkabı kokusuna karşı etkili çözümler olarak ayakkabıda kullanılan pudra, portakal veya limon kabuğu ya da demlenmiş çay bazı yollardan biri olmakla birlikte sürekli etkili bir çözüm olmasa da geçici bir çözüm mahiyetindedir. Genellikle ıslanan ayakkabı veya terleyen ayaklar sebebi ile ortaya çıkan bu kokuların bir diğer temeli ise ayakların gün içinde çok fazla ayakkabı içinde havasız kalmasından kaynaklanıyor. Bu tarz çözümler ile kısa süreli etkiler almanız mümkündür.

Ayakkabı Havalandırma

Ayakkabı kokularının temel sebeplerinden bir tanesi yeterince havalandırmamak ile alakalı olmaktadır. Gün içinde giyilen ayakkabı balkon vb. açık havada havalandırmak ayakkabı içinde oluşan bakterilerin yok olmasına olanak sağlar. Havalandırma işlemini yukarda belirtilen pudra gibi ürünlerle birlikte yapmanız daha etkili bir çözüm sunmakla beraber bu çözüm de yine sizler için kısa vadeli bir etki yapacaktır. Ayakkabının kokmasına gerek olmadan her gün etkili bir şekilde havalandırma işlemini yaparsanız şayet bu süreç uzun vadeli bir şeye dönüşebilir.

Mevsimlik Ayakkabı Kullanımı

Ayakkabı kokusuna temel sebeplerden biri de yanlış ayakkabı tercihi olabilmektedir. Mevsimine uymayan ayakkabılar giyildiği takdirde terleme veya ayakkabıya su girme gibi durumlar karşısında ayakkabının kokması oldukça normaldir. Bu tür sebepleri düşünerek mevsimlik ayakkabı tercih etmeniz oldukça önemli olacaktır. Yaz aylarında giyilen deri siyah bir ayakkabının terlemesi ve koku yapması normal olacağı gibi, kış aylarında su geçiren bir ayakkabı tercihi de yine kısa vadede koku yapacaktır.

Değişmeli Ayakkabı Kullanmak

Ayakkabı kokusuna karşı en etkili çözümü sizlere sunuyoruz. Birden fazla ayakkabı kullanmak ayakkabı kokusunda en etkili çözümdür. Değişmeli olarak kullandığınız ayakkabılarınız dinlenecek ve birkaç gün hava alarak bakterilerden arınacaktır. Bu sebeple ayakkabı kokusu ve ayak kokusuna etkili bir çözüm getirilmiş olunacaktır. Sizin de muhakkak bu öneriyi dikkate almanız ve şansınız varsa birkaç ayakkabıyı değişmeli kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. Bu formülü kullanırken yine yukarda bahsedilen diğer üç öneriyi de birlikte uygulamanız da faydalı olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.