Çocuğunuzu Mutlu Etmeye Çalışanlardan Mısınız? Yapmayın!

Çocuğunuzu Mutlu Etmeye Çalışanlardan Mısınız? Yapmayın!

Çocukları mutlu etmek veya çevremizdeki insanları mutlu etmek oldukça güzel bir davranıştır; ancak bazı şeylere de dikkat etmek gerekir. Yetişkin insanları mutlu ederken onun mutluluğunu ön plana almak evet doğrusudur;

 

 

Çocukları mutlu etmek veya çevremizdeki insanları mutlu etmek oldukça güzel bir davranıştır; ancak bazı şeylere de dikkat etmek gerekir. Yetişkin insanları mutlu ederken onun mutluluğunu ön plana almak evet doğrusudur; ancak çocukları mutlu etmeye çalışırken bazı belli şeylere dikkat etmek gerekir. Çocuğunuzu sürekli mutlu etmeye çalışmak onun ilerde daha zorlu bir yaşam sürmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple çocuğunuz mutlu etmeye çalışmanın yerine nasıl mutlu olabileceğine dikkat edin. Kendi kendisine mutlu olmayı öğretmelisiniz mesela. Kendi kendini mutlu edemeyen insanlar her zaman birilerinden bir beklenti halinde olabilmektedirler ve bu oldukça ciddi bir yaşamsal sorunlara neden olabilmektedir. Şimdi bu içerikte biraz daha dikkat etmeniz gereken bazı şeylerden bahsetmeye çalışcağız, hazırsanız başlayalım.

 

Çocuğunuzu Neden Sürekli Mutlu Etmeye Çalışmamalısınız?

1050033-620x360.jpg

Çocuğunuzu sürekli mutlu etme ve bu duruma bağımlı hale getirmeniz halinde geleceğinde büyük sorunların temellerini atabilme ihtimaliniz olabilir. Onu sürekli mutlu etme çabanız halinde sürekli sizden mutlu olmak için bir şeyler bekleyecektir. Sürekli sizden bir şeyler beklemesi sebebiyle size bağımlı hale gelecektir ve mutluluk için sizden bir şeyler gelmesini bekleyecektir. Bu davranış çocuğunuzda ilerleyen yıllarda daha büyük sorunlara neden olacaktır. Sürekli kendisini başkalarına bağımlı olarak hissedecektir ve siz olmadığınız taktirde başka insanlara bağımlı olacak ve fazlasıyla üzülebilecektir.

 

Çocuğunuza Mutlu Olmayı Öğretmelisiniz

1036285-620x360.jpg

Çocuğunuzu mutlu etmek yerine nasıl mutlu olacağına odaklanmanız gerekmektedir. Nasıl mutlu olacağını bilmesi halinde kendi kendisine yetebilecek bir yaşama adım atacaktır. Bu sebeple çocuğunuzu mutlu etmek yerine ona nasıl mutlu olacağını öğretmeniz gerekmektedir.

Mutlu olmayı bilen insanlar yaşamında daha başarılı kişiler olabilmektedirler. Şöyle düşünmek gerekirse sürekli başkaları tarafından mutlu edilmiş birinin başkalarından gerekli ilgiyi görmemeleri durumunda mutsuz olmaları ve doğalında yaşamda başarısız olmaları oldukça normal bir durumdur. Bu argümandan yol çıkarak kişinin kendi kendine yetebileceği bir yaşam içerisinde olarak kendi mutluluklarının farkında olup buna göre yaşamını sürdürmesi en sağlıklı sonuçları beraberinde getirecektir. İşin özüne gelirsek mutlu edilmeyi beklemeyin ve etmeyin nasıl mutlu olunur bunu çocuğunuza öğretin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.