Dünyanın Estetik Raporu Açıklandı! En Çok Botoks Tercih Edildi!

Dünyanın Estetik Raporu Açıklandı! En Çok Botoks Tercih Edildi!

Uluslar arası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği bu yılın estetik raporunu yayınladı. Yapılan açıklamaya göre en çok tercih edilen estetik uygulaması olarak botoksun ciddi şekilde öne çıktığı ifade edildi.

 

 

Uluslar arası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği bu yılın estetik raporunu yayınladı. Yapılan açıklamaya göre en çok tercih edilen estetik uygulaması olarak botoksun ciddi şekilde öne çıktığı ifade edildi. Geçen yılda yine botoks en çok tercih edilen estetik uygulama olurken bu yılda yine en çok botoks tercih edildi. Ayrıca en çok burun ameliyatına başvuru yapılırken yurtdışından en çok hasta alan ülkeler içerisinde Türkiye ise bu alanda 3. oldu.

 

Dünya Genelinde 13 Milyon Ameliyatsız Estetik Tercih Edildi!

5d78be8a45d2a023a0d310da.jpg

Son yıllarda fazlasıyla artış gösteren ameliyatsız estetik operasyonları bu yıl ciddi bir artış göstererek 13 milyonu buldu. Geçen yıl 11,5 milyon kişi ameliyatsız estetiği tercih ederken bu yıl 1,5 milyon kişi artış gösterdi. Yapılan açıklamaya göre bu sayı 13 milyon olarak açıklanırken geçen yıla göre yaşanan artışın % 7,6 olduğu da yine bu dernek tarafından açıklandı.

 

Dünya Genelinde Botoks Tercihi Yapıldı!

Dünya genelinde en çok tercih edilen estetik operasyonu olarak botoksun tercih edildiği açıklanırken bu sayının 6 milyon olduğu belirtildi. Botokstan sonra ise 4 milyon ile ikinci sırada bulunan estetik operasyon ise dolgu oldu. Ayrıca 18 yaş altı kişilerde burun ameliyatı en çok tercih edilen estetik uygulama olurken, 18 yaş üstü kişilerde ise en çok tercih edilen estetik botoks oldu. Dünya genelinde 18 yaş üstü estetik operasyonlarda ikinci olan uygulama ise hyalüronik asit dolgu oldu.

nose-web2-before-after1.png

Ameliyatlı estetik uygulamalarında ise en çok tercih edilen uygulama meme büyütme  işlemi olarak birinci sırada yer aldı. İkinci olarak yağ aldırma ve üçüncü olarak göz kapağı ameliyatı en çok tercih edilen ameliyatlı estetikler olarak öne çıktı. Ayrıca göz kapağı ameliyatlarını kadınlara oranla daha çok erkekler tercih etmekte.

Türkiye’de en çok tercih edilen operasyonlar ise burun ameliyatı ve karın germe uygulamaları oldu. Erkeklerin son yıllarda daha çok ilgi duymaya başladığı estetik operasyonlarında da Türkiye’de yine ciddi bir artış olduğu görülmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.