Duş Başlığınızı Kireçten Arındırın!

Duş Başlığınızı Kireçten Arındırın!

Evlerimizde kullandığımız duş başlıklarımızın sudan kaynaklı kireçlenmekte. Bu hem duş başlığımızın deliklerinin tıkanmasına sebep oluyor, hem de kötü bir görüntü oluşturuyor. Sizi oldukça rahatlatacak öneriler haberimizde…

Özellikle vaktinin çoğunu ev temizliğine harcayan ev hanımlarımızın, tüm temizlik yapan bireylerin yapmaktan nefret ettiği en az bir tane iş vardır. Bu bulaşık yıkamak olabilir, yer silmek olabilir. Ancak bu sorunların hiçbiri kireç kaplı bir duş başlığı kadar görünce insanı rahatsız eden bir görüntüye sahip değildir. Temizlik konusunda evin her bölgesi zorlayıcıdır. Herkes dört dörtlük bir temizlik yaparak emeklerinin karşılığını almak ister. Birçok kişinin zorlandığı yer olan banyo için sizlere öneri de bulunmak isteriz.

Her ne kadar kireç kaplı olan duş başlıklarımızı yoğun uğraşlar sonrası temizlemiş olsak da bir iki kullanımdan sonra tekrar eski rahatsız edici görüntüye bürünmüş olarak buluyoruz. Maalesef kireç suyun bir parçası olduğundan kireç kaplı duş başlıkları ve suyun temas ettiği diğer yüzeylerde bu görüntüden kaçınmak imkansız. Özellikle de duş başlığı bu görüntüyü her defasında gözümüze sokmak zorunda olan bir ürün. Duş başlığının üzerinde beliren bu beyazımsı tabaka, suyun her yere fışkırmasına sebep olur. Bunun nedeni de dediğimiz gibi deliklerin tıkanmış olmasıdır. Bu zorlayıcı leke olan kireç öylesine inatçı bir şeydir ki, temizlemek can sıkabilir. Bu konuda size verebileceğimiz oldukça basit ve yorucu olmayan bir öneri mevcut!

kirecli-dus-basligi.jpg

Bu önerimiz için ihtiyacınız olacak birkaç malzeme bulunmaktadır. Bunlar plastik bir torba, temizlikte kullanıma uygun sirke ve paket lastiği… Peki bu üç malzeme ile ne yapacaksınız? Öncelikle plastik torbanın içerisini temizlikte kullanıma uygun olan sirke ile doldurun. Torbanın ağzını duş başlığının kireçli bölümlerini içerisine alacak şekilde yerleştirin. Düşmesini engellemek amacıyla da paket lastiği kullanarak torbanın sağlam durmasını sağlayın. Unutmayın, kireç görüntüsünün geçmesini istediğiniz bölgenin tamamen sirke içerisinde kaldığına dikkat etmelisiniz. Duş başlığını bu şekilde bir gece boyunca bekletin. Ertesi gün olduğunda gidin ve o torbanın ağzını açarak duş başlığını oradan çıkartın. Ve duş başlığının nasıl parladığını gözlerinizle görün. Ancak bir uyarıda bulunalım, bu işlemden sonra alacağınız duş öncesinde duş başlığının bir süre suyu akıtmasına müsaade edin ve altına girmeyin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.