Eş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eş Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eş seçimi, hayatımızın geri kalanına çok büyük etkisi olan çok önemli bir karardır. İyi, günde kötü, günde hastalıkta sağlıkta klişesi aslında pek de klişe sayılmaz.

Eş seçimi, hayatımızın geri kalanına çok büyük etkisi olan çok önemli bir karardır. İyi, günde kötü, günde hastalıkta sağlıkta klişesi aslında pek de klişe sayılmaz. Çünkü hayat tam olarak böyle bir şeydir. Hayatınızı birleştireceğiniz kişiyi seçerken bu yüzden dikkat etmeli, tabiri caizse ince eleyip sık dokumalısınız. İşte eş seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlar…

Öncelikle ‘sen ne istiyorsun’…

Bu çok önemli bir soru. Hayattan, karşındaki insandan, evlilikten beklentin neler? Bunu iyice düşünüp karar vermek gerekiyor. Ne istediğini bilmeyen biri evlendikten sonra da mutsuz olur. Kafanızda kriterler belirlemek yolu yarılamak gibi bir şey aslında..

Flört Dönemi

Evlenirken dikkat edilmesi gereken huşular nelerdir? Hayatınıza giren kişiyle apar topar evlenmek çok yanlış bir davranıştır. Çünkü huyunu suyunu iyice tanımamak, evlendikten sonra ne ile karşılaşılacağını da kestirememek demektir. Biraz vakit geçirin. Yemeğe çıkın, tanımak ve tanınmak için fırsatlar yaratın. Gelecekten hayattan ne beklediğinizi, olası olumsuz durumlarda ne gibi çözüm yolları üreteceğinizi konuşun. Bol bol konuşun.

Biraz vakit geçirdiğinizde, az çok herkes huyunu belli eder.

Karakter uyumu

Eş adayınız ile vakit geçirdikçe karakteri de ortaya çıkar. Hayata aynı yerden bakabilmek evlilikte çok kıymetlidir. Sürekli zıtlaşmanın, inadın olduğu bir evlilik çok uzun sürmez. Karakter uyumu bu noktada devreye giriyor.

Görünüşe Aldanmayın

Sadece dış görünüşü için biriyle evlenmek çok da doğru değildir. Tabi ki göze çekici gelmeyen birine ilgi duymak zordur. Görsellik önemlidir. Ancak yıllar geçtikçe güzel veya yakışıklı diye evlendiğiniz kişinin, o güzelliği kaybetmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Yanında huzur bulabildiğiniz biriyle evlenmek bir ömür beraber olacağınız için önem arz ediyor.

Arkadaş Olmak

Evlendiğiniz kişiyle her şeyden önce arkadaş olmalısınız. Evlenmeden ve flört etmeden önce uzun süren arkadaşlıklarda kişiler birbirine daha şeffaf yaklaşır. Buda evleneceğiniz kişiyi çok daha iyi tanımanıza yardımcı olur.

Evlilik, aile olmaktır. Aile olmak toplumda çok değerli bir yere sahiptir. Gelecek nesiller sizin ve eşinizin elleri arasında büyüyeceğinden, ruhen size hitap eden biriyle evlenmelisiniz. Yetişme tarzınız, hayata bakış açınız ne kadar birbirine yakın olursa, evlilik yolunda o kadar sağlam adımlarla ilerlersiniz.

Eşinizi çok iyi tanımaya çalışın. Çünkü aynı evin içine girince herkes maskesini indirir, gerçek benliğini ortaya koyar. Evlilik de bir nevi kumardır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.