Estetik Genetiği Etkiler mi? Estetik Yaptırmak Şart mıdır ve Genetiği Etkiler mi?

Estetik Genetiği Etkiler mi? Estetik Yaptırmak Şart mıdır ve Genetiği Etkiler mi?

Estetik yaptırmayı düşünen ve estetiğin genetiği etkileyip etkilemediğini merak eden insanların sayısı azımsanmayacak derecede fazla. Ancak estetik güzellik için gerekli bir şey mi? Estetik yaptırmak şart mıdır, bu soru çok sık soruluyor.

Günümüzde artan kendini beğenmeme ve daha iyi görünme kompleksleri yüzünden insanlar ameliyat masasına yatıyor. Estetik operasyonları arasında en fazla tercih edilen burun ameliyatı oluyor. Daha dik ve ince bir buruna sahip olmak isteyen insanlar, estetik operasyonu geçiriyor. Bunu silikon, botoks gibi bazı işlemler takip ediyor. Yüz güzelliğine önem vermenin ucu bucağı bitmiyor. Bir defa estetik ameliyatı olan insan, zamanla kendisinde güzel bulmadığı noktaları da değiştirmek istemesi kaçınılmaz bir sondur.

İnsanların çoğu tek bir yerini düzeltmek amacıyla estetik operasyonlarına katlanır. Fakat kişi, bir kere bu operasyonu geçirince kendini daha iyi gösterebileceğini fark eder. Bu algıyla beraber son yıllarda estetik ameliyatları hiç olmadığı kadar artış göstermiştir. Estetik cerrahinin gelişiminin bunda önemli bir katkısı vardır. Etrafınızda dudak dolgulu, ince burunlu ve büyük göğüslü insanları görmenizin bir sebebi de budur. Güzel olma arzusu ve kendini hiçbir zaman beğenmemenin yan etkisi olarak insanlar birbirlerine benzeyecek şekilde estetik yaptırmaktadır. Estetik yaptıran bir kişiyi az çok fark edebilirsiniz. Geçirilen operasyonun kalitesine ve operasyonu gerçekleştiren doktora bağlı olarak görünüm farklı olabilir.

Estetikle Güzel Gözükmek Mümkün mü?

Estetikle güzel gözükmenin mümkün olduğunu düşünen insanlar hiç düşünmeden bıçak altına yatmaktadır. Ancak güzellik göreceli bir kavram olduğu için eski halinize nazaran daha kötü bir durumda olmanız da ihtimaller arasında. İnsanlar genellikle burnu düşük, büyük veya eğri olduğu için estetik yaptırmaktadır. Bu kişiye özgüven ve güzellik katsa da devamında gelecek estetikler sizi oyuncak bebeğe dönüştürebilir. O yüzden estetik kişiye güzellik katar evet ancak kıvamında yapıldığı sürece bu geçerlidir. Kusurlu olduğunu düşündüğünüz her yeri değiştirmek yerine çok fazla göze batan bir noktanıza estetik uygulamanızda bir sakınca yoktur. Kendi özgün güzelliğinizi yıpratmadan size artı puan kazandıracak estetik operasyonların bizce zararından çok yararı vardır. 

Estetik Ameliyat Olmak Şart mıdır?

Kesinlikle estetik ameliyatı gerekli değildir. Böyle bir şarttan asla söz edilemez. İstisnai durumları dışarıda tutuyoruz. Eğer gerçekten dışarıdan bakıldığında sizi ve çevrenizi hoşnut etmeyen bir görüntü var ise oraya estetik yaptırmanız normal karşılanabilir. Ama estetik yaptıracağınız nokta gayet normal ise estetik yaptırmanıza gerek yoktur.

Estetik Genetiği Etkiler mi?

Estetiğin genetiğe herhangi bir etkisi yoktur. Ne kadar estetik yaptırırsanız yaptırın, yalnızca fiziksel görünümünüzü değiştirirsiniz. DNA kodlarınız aynı kalır. Bilimsel olarak böyle bir şey mümkün değildir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.