Evliliğinizi Devam Ettirmek Bu 3 Kurala Bağlı! Evlenenlere Tavsiyeler

Evliliğinizi Devam Ettirmek Bu 3 Kurala Bağlı! Evlenenlere Tavsiyeler

Evlendiyseniz ve aranızdaki ilişkiyi nasıl daha sağlıklı bir şekilde devam ettirmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız yazıyı okuyabilirsiniz. Evlilik dünyanın en güzel kararlarından biridir. Yeter ki birbirinizi sevin ve beraber vakit geçirin.

Evlilik, birbirini seven iki insanın hayatını birleştirmesi ve bundan sonra beraber yaşaması olayına verilen isim. Elbette resmi işlemler sonucu kişilerin evli olduğu kabul ediliyor. Son yıllarda artan boşanmalarda temel nedenler ve evliliğin nasıl daha heyecanlı olabileceğiyle ilgili önemli noktalara değinmek istiyoruz. Evlilik sanıldığı üzere bir duraklama dönemi değildir. Hayatı evliyken de güzel bir şekilde yaşayabilir ve her geçen günü yeniliklerle tamamlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin bakış açınıza ve evlendiğiniz kişiyle sağladığınız uyumla ilgilidir. Eğer karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı bir ilişkiniz olursa evlilik adeta ilaç gibi gelecektir. Çünkü insanoğlu varoluşu nedeniyle yalnız kalamayabilir. Uzun süreli yalnızlıklar depresyon getirebilir. Elbette kimse evlenmek zorunda değil ancak evlenmek istiyorsanız da bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlardan en önemlisi karşınızdaki insanı sevmekten ve değer göstermekten geçiyor. Bir kere bu düşünceye sahipseniz evlenin.

Evliliği Devam Ettirmenin Yolları

İnsanların genellikle iletişimsizlik ve sadakatsizlik nedeni ile ayrıldıklarını görüyoruz. Buna neden olan bazı durumlar var. Eğer karşılıklı olarak anlaşmaya dayalı bir ilişki yürütemezseniz evliliğiniz elbette bir noktadan sonra bitecektir. O halde evliliği ayakta tutacak bazı noktalardan bahsedelim.

Beraber Farklı Şeyler Yapın

Kadın ev hanımıdır çocuğuna bakar, evi temizler, akşama kadar kocasını evde bekler diye bir dünya yok! Pekala evli kadın ve erkek beraber sevgililik zamanlarındaki gibi gezip eğlenebilir. Çocuk olsun veya olmasın beraber gezmenize mani olabilecek hiçbir neden yok. Şu anki gibi pandemi koşullarını konuya dahil etmiyorum. Ancak pandemi varken dahi yeşillik bir alana veya farklı yerlere gezinti yapılabilir. Kısacası beraber eğlenmesini bilmelisiniz. Her haftasonu farklı bir yere gidebilir, yemeği dışarıda yiyebilirsiniz. Beraber oyunlar dahi oynayabilirsiniz. Aktivitelerinizi eşinizle gerçekleştirmelisiniz. İkinizin de beraber koşu veya yürüyüş yapması, sağlıklı bir yaşama birlikte adım atmanız çok iyi olacaktır.

Birbirinizi Dinleyin, Sevin, Saygı Gösterin

Birbiri ile iletişim kurarken dinlemesini bilen insanlar uzun ömürlü bir ilişkinin temelini oluşturur. Sevdiğinizi belli edin ve bunu sık sık belli edin. Karşı tarafı düşüncelerinden ötürü yargılamayın, onların haklarına saygı gösterin ve onlara değer verin. Saygı bir ilişkinin en temel yapı taşlarından biridir. Saygının olmadığı bir yerde evlilikten söz edilemez. Birbirinizle bağırıp çağrışmak yerine konuşarak sakin bir şekilde anlaşmayı öğrenin.

Cinsel İlişkinize Renk Katın

Evlilik yalnızca aynı çatı altında yaşamakla ilerleyebilecek bir olay değil. Cinsel ilişkinize renk katmalı ve birbirinizden haz almalısınız. Cinsel anlamda keşfetmediğiniz noktaları bulmalısınız. Ayıp gibi gözükse de cinsel ilişkinin utanılacak bir tarafı yoktur. Birbirinizle bir şeyler yaşamayacaksanız kiminle yaşayacaksınız?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.