İlişkiniz Bittikten Sonra Nasıl Toparlanabilirsiniz?

İlişkiniz Bittikten Sonra Nasıl Toparlanabilirsiniz?

Aşk bu dünyanın bazen en güzel bazen de en acı verici eylemi haline gelebiliyor maalesef. İki duygunun da uçlarını yaşatabilen aşkın kendisi bazen karşılıksız da olabilir, bazen karşılıkta bulabilir.

 

 

Aşk bu dünyanın bazen en güzel bazen de en acı verici eylemi haline gelebiliyor maalesef. İki duygunun da uçlarını yaşatabilen aşkın kendisi bazen karşılıksız da olabilir, bazen karşılıkta bulabilir. Karşılıksız kalan aşklar acısı veya mutluluğu sınırlıdır. Bu sınır kişiye çok fazla zarar veremeyecektir veya mutlu etmeyecektir, belli bir süre sonra kişi için sadece yaşama bağlılık motivasyonu olacak olan bu duygu karşılık bulduğunda daha problemli bir hale gelebilmektedir.

Gelişen veya değişen dünya koşullarında artık aşk ilişkileri de maalesef uzun soluklu birlikteliklere dönüşmekten uzak kalabilmektedir. İki seven kişinin başladığı ilişki bazı belli başlı sorunlar sebebiyle bitme noktasına gelebilir veya bitebilmektedir. İşte bu bitiş veya ayrılıktan sonra yaşanan acı çok daha zorlayıcı bir süreci beraberinde getirmektedir. Ayrılık sonrası uçlara çıkan duygular ile baş etmek mümkündür elbette, bunu yeni yaşayan birisi hiçbir zaman geçmeyecek diye düşünse bile. İşte bu ayrılıktan sonra sizler için bazı toparlanabilme detaylarını vereceğiz. Hazırsanız başlayalım.

 

Acı Yaşamın Bir Parçasıdır

Ayrılık sonrası toparlanmaya çalışan kişinin ilk bilmesi gereken şey şudur; acı yaşamın bir parçasıdır. Mutluluk ve neşe olduğu kadar üzüntü ve acılar da yaşamın en temel gerçekliklerinden biridir. Bu duygu her insanda vardır, acı duyma hissi oldukça normaldir ve asıl insanı insan yapan duygulardan en temel olanlarından biridir. Bu duyguyu kabul etmeye başlamak sizi iyileştirecek yollardan biridir. Evet bunu o ruh hali ile algılayabilmek çok zor farkındayız; ancak acı çektiğiniz kabul edin, çünkü kolay bir süreçten geçmiyorsunuz ve böylesi bir acı yaşıyor olmanız oldukça normal, acınızı da tüm güzel hisleriniz gibi kabul edin, yaşamaya çalışın, için de kaybolmadan ama acıyı kabul ederek yaşayın.

 

Bazı İkinci Duygulara İzin Verin Ama Onların Bir Savunma Aracı Olduğunu Unutmayın

Ayrılık sonrası acı yaşanmasının oldukça normal olduğunu yukarıda ifade ettik ve bu acının kendisi oldukça büyüktür. Bu acının büyük olmasının sebebi sadece ayrılığın kendisi değil elbette; alışkanlık ve gelecek de bu noktada söz konusudur. Bazı alışkanlıkları bırakmak veya edinmek zaman ister bunu da öyle düşünmelisiniz. Gelecek konusu ise oldukça somut acının yakıcı taraflarından biridir. Bir kişiden ayrılmış olmak tüm gelecek planlarını da değiştirmektedir. Bir geziye çıkmanın hayalinde artık o kişi olmayacak ve bu da daha çok acı verici olacaktır. Bu inanılmaz acıya karşın beyin istemsiz olarak ikinci duygulara girişmenizi sağlar. Öfke, kızgınlık, kendini suçlama gibi duygular aslında bu acı duygusunun örtüsü olarak ortaya çıkar. Bu duyguları evet yaşayın; ama onların farkında olun, onlara kapılmayın, acınız odağınız olmalı, küçük küçük acınızı yaşamaya çalışın ve zamanla geçeceğini hiçbir zaman unutmayın. Ayrıca son öneri olarak bu süreçte meditasyon yapmanızı kesinlikle öneriyoruz ve etkisini hemen fark edeceğinizden de eminiz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.