İlişkiye Ara Vermek Doğru mu? Erkekler İlişkiye Neden Ara Vermek İster

İlişkiye Ara Vermek Doğru mu? Erkekler İlişkiye Neden Ara Vermek İster

Daha önce yaşadığınız ilişkilerde sizin de başınıza gelmiş olabilir. İlişkiye ara vermek doğru mudur? Erkeklerin çeşitli tartışmalar sonucu ilişkiye ara vermek istemesinin sebebi nedir?

Aslında bu yazı her iki cinsiyete mensup bireyler için yazılabilir ancak madem kadınlara hitap ediyoruz, erkeklerin ilişkide ara verme konusundaki ısrarından biraz bahsedelim. İyi kötü herkes bir ilişki yaşar. İlişki esnasında bazı sorunlar meydana gelebilir. İletişimsizlik, sık tartışma, eski tadı alamama gibi pek çok neden ortaya sunulabilir. Ancak olay eninde sonunda artık bir bunalmaya ve ilişkiye bir süreliğine ara vermeye geliyorsa orada bir dur demek gerekiyor. Sizi bu noktaya getiren şeyin ne olduğunu bulmalısınız. İlişkiye ara vermek doğru mudur? Bu konuya da parmak basacağız ancak her şeyden önemlisi ilişkinizin bu seviyeye nasıl geldiğini anlamaktan geçiyor. Sizlere birkaç neden sunacağız ve arasından kendinize en yakın hissettiğinizi seçin. Elbette çok farklı sorunlar da olabilir ve bizler bu sorunu tahmin edemeyebiliriz. Ancak genel olarak insanların ilişkiye ara vermesinde ve ilişkilerin sona ermesinde temel sebepler yatıyor.

Erkekler Neden İlişkiye Ara Vermek İster?

Erkeklerin neden ilişkiye ara vermek istediğine yönelik bazı ihtimaller bulunuyor. İlk olarak ilişkinizi biraz düşünün. Çok sık mı görüşüyorsunuz? İlişkiniz başlayalı birkaç ay oldu ve siz evlenircesine sürekli olarak beraber mi vakit geçiriyorsunuz? Genellikle üniversitede özellikle de aynı bölümde okuyan kişiler sevgili olduklarında ders saatleri de aynı olduğu için zamanlarının çoğunu beraber geçirir. Bu beraberlik ilk başta tatlı gelebilir ancak zamanla kişiler arasında huzursuzluğa ve eski tadı vermemeye başlar.

Sıkılmak Sevmediği Anlamına mı Gelir?

Söz konusu sıkılma ve bunalma hissinin sevgisizlikle bir ilgisi yoktur. Rutin olarak aynı şeyleri yapmanız ve kendinize özel alan yaratmamanızdan kaynaklı bir huzursuzluk meydana gelir. Mesela bazen ikiniz de kendi arkadaş gruplarınızla takılabilirsiniz. Farklı bir örnek olarak yalnız kalmak isteyebilirsiniz ve bu durumu karşı tarafın anlayışla karşılaması gerekir. Erkek arkadaşınız bu konuda bir istekte bulunuyorsa onu yanlış anlamayın ve bir müddet yalnız kalmasına müsaade edin.

Birbirinizi Çok Kısıtlamayın

İlişkilerin sona ermesindeki en büyük sebeplerden biri de iki tarafın veya tek tarafın sürekli olarak karşısındakini belirli konularda kısıtlamasıdır. Bu arkadaş çevresi olabilir, ne giyeceği olabilir veya en ufak tercihleri dahi olabilir. Eğer kendi kararını kendisi veremiyorsa ve sürekli olarak başında ebeveyni gibi dikilen birisi varsa ilişkiden soğumuş olabilir.

İlişkiye Ara Vermek Doğru Değildir

İlişkiye ara vermek isteyen karşı tarafsa, ona söz konusu sorunun kendisinden kaynaklanıyorsa bunu konuşarak çözebileceğinizi söyleyin. Eğer bir hata var ise aynısını bir daha yapmayacağınızı ve daha anlayışlı olacağınızı belirtmelisiniz. Ara vermek isteyen sizseniz de mutlaka bu söylediklerimizi gözden geçirin. Eğer aranızda saygısızlığa ve çok daha kötü olaylara dayanan bir kopukluk var ise elbette bir saniye bile düşünmeyen ayrılmanızı tavsiye ederiz. Fakat yukarıda saydığımız durumlardan kaynaklı ise konuşarak aranızda anlaşmayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.