Kadınları Etkilemenin Yolları Nelerdir? Bir Kadından Tavsiyeler

Kadınları Etkilemenin Yolları Nelerdir? Bir Kadından Tavsiyeler

Kadınlar, çoğu zaman dile getirildiği gibi çözülemeyen varlıklar değildir. Oldukça basit bilgilerle kadınların nasıl ilgisini çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sayacağımız temel yöntemlerle hoşlandığınız kadınla iletişim kurabilirsiniz.

Kadınlar, genellikle oldukça narin ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Duygusal zekaları sayesinde bunu gizlemeyi çok iyi başarırlar. Çeşitli konularda erkeklerden çok daha iyi bir şekilde davrandığı için oldukça hayran uyandırıcı sezgilere sahiptirler. Bi kadını etkilemek gerçekten zor bir iş midir? Kadınları etkilemenin yolları nelerdir merak ediyorsanız bu işlem düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. İşte kadınları etkilemenin püf noktaları...

Kadınları Etkilemenin Yolları

Bir kadından hoşlandığınızı varsayalım. Söz konusu kişiyle iletişime geçmek istiyorsunuz. Ancak konuya nasıl giriş yapacağınızı veya onun nasıl dikkatini çekeceğinizi bilmiyorsunuz. Bu konuda yapmanız gereken çok basit ve temel şeyler var. Kadınları etkileme konusunda düşündüğünüzden fazla kendinizi yoruyor olabilirsiniz. Peki kadınları etkilemek için nelere ihtiyacınız var? Çiçek almak gibi klişeler işe yarıyor mu? 

Kadınların Karşısında Özgüvenli Olun

Hoşlandığınız veya beğendiğiniz bir kadınla iletişime geçmeyi düşünüyorsanız ona özgüvenli olduğunuzun imajını vermek zorundasınız. Bu da biraz kendiniz olmaktan geçiyor. Konuşma tarzınız, yaptığınız hareketler ne çok kaba olmalı ne de çok gösteriş meraklısı gözükmeli. Kendinizden asla kopmadan ve kibarlığınızdan da ödün vermeden davranmalısınız. Eğer konuşmalarınızda çok fazla dönüt gerektiren cümleler kuruyorsanız bu sizin için bir dezavantajdır. Örnek olarak kurduğunuz cümlenin sonuna haksız mıyım, doğru mu? gibi soru içeren ve onaylanmayı bekleyen kelimeler ekliyorsanız bu kadının gözünde imajınızın düşmesi için yeterli bir sebeptir. Özetle, onaylanma ihtiyacı hissetmemelisiniz. Söylediğiniz şeyler ve kurduğunuz cümleler zaten kendi alanınızda kabul ettiğiniz sözlerdir. Hiç kimsenin bu konuda (ufak istisnalar dışında) onayına ihtiyaç duymamalısınız. Bu yanlışlıkla kadınlarla olan ilişkilerinizde değil günlük hayatta kimle konuşursanız konuşun muhakkak karşı tarafa olumsuz bir sinyal göndermenize neden olacaktır.

Kadınları Değerli Hissettirin

Kadınlar, sanılanın aksine büyük hediyeler pahalı jestler beklememektedir. Elbettte böyle kadınlar da vardır ancak genele baktığımızda kadınların oldukça ufak şeylerden dahi çok mutlu olduğu ve kendini değerli hissettiği görülmüştür. Anahtar kelimeyi söyledim, değerli hissettirin. Çünkü kadınlar kendilerini düşünen ve kendisine değer veren erkekleri ayrı bir değerlendirmeye alır. Bu da sizin için artı puan niteliğinde olacaktır. Ufak sürprizler yapabilir, hiç beklemediği bir anda onun sevineceği şeyler hediye edebilirsiniz. İllaki para kaynaklı hediyeler almanıza gerek yok. Kışın birlikte yürüyüş yaparken aniden onun üşümeye başladığını fark ederseniz üstünüzdeki montu veya atkıyı ona verebilirsiniz. Bu tarz ufak jestler kadınların çok hoşuna gitmektedir. Çünkü ilişkilerde aslolan karşılıklı ilgi ve değer gösterisi değil midir?

Çok Üstüne Düşmeyin

Kadınlar, kendisinin bu kadar fazla sorgulanmasını ve ilgi görmesini kaldıramayabilir. Onun yaptığı her hareketin sebebini sormak veya gün içerisinde nerelere gittiğini sorgulamak sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kendisine bu kadar fazla ilgi göstermeniz zaman içerisinde bıkkınlık hissiyatı da verebilir. O yüzden hoşlandığınız kadınla iletişim halindeyken onu fazla sıkmamalı ve muhabbet sardığı sürece konuşmalısınız. Muhabbet kesildiğinde ve konuşacak bir şey kalmadığında o an için susmak ve kendi işinize bakmak sizin için daha iyi olacaktır. Her şey tadında güzeldir ve kadınlar buna çok dikkat eder.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.