Karantinayı Kazanca Çevirin! Hobiler Edinin!

Karantinayı Kazanca Çevirin! Hobiler Edinin!

Koronavirüs sebebiyle yine evlere mahkum kaldığımız dönemlere girdik ve biraz sıkılmaya, belki de çok fazla umutsuzluk kapmaya başladık. Oysa bu süreci kendi lehinize çevirecek veya bu süreçten kazançlı çıkacak hamleler yapmak yine sizin elinizde.

 

 

Koronavirüs sebebiyle yine evlere mahkum kaldığımız dönemlere girdik ve biraz sıkılmaya, belki de çok fazla umutsuzluk kapmaya başladık. Oysa bu süreci kendi lehinize çevirecek veya bu süreçten kazançlı çıkacak hamleler yapmak yine sizin elinizde. Bu süreç her zaman böyle geçmeyecek ve yakın bir sürede normal yaşamımıza dönmek hayal olmayacaktır. Normal yaşamımıza döndüğümüzde ise yeni bir şeyler edinmiş olma fikri nasıl geliyor kulağınıza? Hiç bilmediğiniz bir şeyler öğrendiğinizi düşünün, hiç hakim olmadığınız bir konu veya alanda söz söyleyebilecek seviyeye geldiğinizi düşünün. Evlere kapandığımız bu süreçte bunları mümkün kılmak olası bir durum ve belki de bu durumu fırsata çevirmek için mükemmel bir şans bile olabilir.

İnsanın en büyük sorunlarından biri kendisine fazla zaman ayırmaması olabilmektedir. Kendine zaman ayırıp, kendisi üzerine düşünebilen kişi bazı birçok yeteneğini veya isteğini keşfedebilmektedir. İşte bu içerikte biraz daha bu konuya eğilip size belki de faydası olacak bir yazı kaleme almak istedik. İşte karantina sürecinde kendinize katabileceğiniz bazı eşsiz özellikler.

 

Enstrüman Öğrenme

ogrenmesi-en-kolay-6-muzik-aleti.jpg

Bir hobiden çok artık gerçekten bir ihtiyaç olan müziğe bu süreçte adım atabilirsiniz. Bir enstrüman çalma ve buna zaman ayırma konusunda olabilecek en güzel ve etkili zamanlar bu süreçler olabilir. Birkaç ay içerisinde geliştirebileceğinizi bu enstrüman ile karantina sürecinden karlı çıkmanız büyük olasılık. Size büyük bir öz güven katacak olan enstrüman çalma eylemi bu karantina sürecinde sizi mükemmel hissettirebilme olasılığı da taşımaktadır.

 

Yeni Bir Dil Öğrenme

İnsanın öğrenmek için zaman harcaması gerektiği yeni bir dil öğrenme macerası için karantina süreci belki de büyük bir fırsat olabilir. Bu süreçte kendiniz için yeni bir dil öğrenme ve konuşma becerisine kavuşabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz ve gitmek istediğiniz ülkenin dilini bu süre zarfında konuşmaya çalışarak sağlam bir temel oluşturabilirsiniz ve belki dijital ortamlarda sohbet edebilecek ve dilinizi geliştirebilecek birkaç arkadaş edinmeniz bile olası olabilir.

 

Oyun, Program, Uygulama…

Karantina sürecinde yine kendinize katabileceğiniz bazı belli başlı şeylere gelecek olursak; satranç oldukça iyi bir fikir olabilir. Zeka oyunu olan satrancın size geri kalan hayatınızda büyük etkisi olabileceği gibi bunun gibi oyunlarda öğrenebiliriniz. Yine bazı montaj, kurgu, animasyon yapma gibi program veya uygulamaları bu süreç içerisinde öğrenebilirsiniz. Bu süreci lehinize çevirecek şeyler oldukça fazla biz birkaç örnek verdik ve bu geniş repertuarı daha da genişletmek size bağlı artık.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.