Kıskançlık Nasıl Geçer? Sevgilinizi Kıskanıyorsanız  Bunu Engellemek Mümkün!

Kıskançlık Nasıl Geçer? Sevgilinizi Kıskanıyorsanız Bunu Engellemek Mümkün!

Kıskançlık cidden önemli bir sorundur. Yalnızca aşk ilişkileri değil arkadaşlık ilişkilerinizi de bir anda bitirebilir. Ruh sağlığınızı bozacak kadar ilerlemiş ise mutlaka bir şeyler yapmak zorundasınız. Kıskançlık nasıl geçer diyorsanız çözümü yine bizde

Kıskançlık günümüz ilişkilerinde önemli bir sorun haline geldi. Eğer bir ilişkide aşırı kıskançlık varsa o ilişkinin ömrü bir o kadar kısadır. Sahiplenme adı altında özgüven eksikliğinin dışa vurum hali olan kıskançlıktan bahsedeceğiz. Karşı taraf veya siz partnerinizi sürekli olarak kıskanıyor ve onun başkalarına ilgi gösterdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Kimi insanlarda bu düşünce o kadar sapkın bir hale bürünüyor ki en ufak hareketten bile anlam çıkarmaya çalışabiliyorlar. Sizin hareketinizi takip ediyorlar ve aldatıldıklarını düşünmekten kafayı yeme noktasına geliyor. Bu yazımızda kıskançlığın nasıl yenilebileceğini ve anlayışınızda nasıl değişiklikler yaratabileceğinizden bahsedeceğiz. Kıskançlık yenebileceğiniz ve kurtulabileceğiniz bir ruh hastalığı sorunudur. Bakış açınızı mutlaka değiştirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise karşı tarafa ne kadar yüklendiğinizi fark edeceksiniz.

Kıskançlıktan Nasıl Geçer?

Kıskanç olma durumu, yalnızca sevgilinize, eşinize karşı değil aynı zamanda arkadaşlarınıza dahi sergileyebileceğiniz bir tutumdur. Bu tutumun aynı zamanda büyük zararlı bulunuyor. İlişkilerinizin sona erme, zedelenme gibi yan etkilerin yanı sıra bir de olayın psikolojik boyutu mevcuttur. Kendinize her geçen gün zarar verdiğiniz bu ruh halinden kurtulmak istiyorsanız özgüven eksikliğinizin farkına varmanız gerekiyor. Kıskançlık durumu genellikle özgüven eksikliği sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. Burada klasik normal kıskançlıklardan değil aşırı kıskançlık durumundan bahsediyoruz. Eğer bu hayatta sizi siz yapan bir özelliğinizin olmadığını düşünüyorsanız ve kendinizi överken aklınızda pek bir şey gelmiyorsa özgüven sorununuzun olması normaldir. 

Özgüven Eksikliği Nasıl Geçer?

Özgüven eksikliği kıskançlığa neden olur. Bunu yenebilmek için kendinizi beğenmeli ve başarılı hissetmelisiniz. Mesela spora başlayabilirsiniz. Vücut geliştirme ile uğraşırsanız vücudunuzdaki değişim sizi daha da özgüvenli hale getirecektir. Kariyerinizde başarılı olarak da özgüven arttırmak mümkün. Görünümle ilgili takıntılarınız var ise cilt bakımı yaptırabilir, yeni kıyafetler satın alabilir ve kendinize yeni bir imaj yaratabilirsiniz. Söz konusu özgüveni bir şekilde sizin oluşturmanız gerekiyor. Hayatınızda bir takım değişikliklere giderek özgüvenini yükseltmekle yükümlüsünüz. Aksi takdirde arkadaşlık ilişkileri ve duygusal ilişkilerde kıskançlık belasıyla bir şekilde tekrar yüzleşirsiniz. Çözümü olan bir rahatsızlık olduğu için şanslısınız. O halde hareket geçme vakti geldi.

Özgüven Arttıran Şeyler

Birinci sıraya spor yapmak yazıyorum. Spor yaparak mutluluk hormonu ve başarılı işler yaptığınızda salgılanan dopaminden yararlanabilirsiniz. İkinci sırada ise imaj oluşturmak var. Kendinize yeni kıyafetler alarak daha iyi hissedebilir, görünümünüzde değişiklikler yaparak imaj yaratabilirsiniz. Hobi edinmek de iyi bir etki sağlar. Meşguliyet kişiyi kötü niyetli duygulardan korur. Sıkılmak, bunalmak beraberinde hiç umulmadık düşünceleri doğurabilir. Son olarak kesinlikle sosyalleşmeniz gerekiyor. Sosyal insan bu tarz takıntıları daha az yaşar.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.