Limonun Bilinmeyen Faydaları! Şaşırtacak Etkiler!

Limonun Bilinmeyen Faydaları! Şaşırtacak Etkiler!

Her evde kullanılan ve aynı zamanda her evin vazgeçilmezi olan narenciyelerden biri olan limonun hiç bilinmeyen bazı faydalarından bu içerikte bahsedeceğiz. C vitamini deposu olan ve birçok hastalığa karşı etkili olan limona dair yeni öğreneceğiniz

 

 

Her evde kullanılan ve aynı zamanda her evin vazgeçilmezi olan narenciyelerden biri olan limonun hiç bilinmeyen bazı faydalarından bu içerikte bahsedeceğiz. C vitamini deposu olan ve birçok hastalığa karşı etkili olan limona dair yeni öğreneceğiniz bu sırlar sizi şaşırtacak ve kullanınca daha çok şaşıracağınızdan eminiz. İşte hazırsanız limonun bazı bilinmeyen etkilerinden bahsedelim. İlk şaşıracağınız etkisi banyoda olacak.

 

Limonun Banyoda Kullanımı

5efd6a9745d2a04258b87bd0.jpg

Limonun banyoda kullanımından bahsederken aklınıza anlamsız şeyler gelse de evet o anlamsız şeylere dair limonun etkisi olabilir. Banyoda bulunan musluk boru vb. tüm çelik ve metal şeylerin temizliğinde limon kullanımı oldukça etkilidir. Limonun bazik yapısı bu tür kirliliklere karşı oldukça etkili olurken yepyeni musluk ve borulara sahip olmanız hayal olmamaktadır. Yine limonu klozet ve banyo lavabolarında da kullanımını yapabilirsiniz. Limon suyunun bazik yapısı ile çıkması zor lekeler oldukça kolay çıkabilmektedir.

 

Limonun Bulaşık Makinesinde Kullanımı

Limon çok az kişinin bildiği şekliyle bulaşık makinesinde kullanılabilmektedir. Bulaşık makinesi kireç ve yağ birikmeleri ile sorunlar yaşayabilen teknolojik makinelerden biri olmaktadır. Bulaşık makinesinde oluşan kireçlenme ve yağlanmaya karşı oldukça etkili olan limonu birkaç parçaya ayırarak bulaşık makinesini kısa bir program ile çalıştırabilirsiniz. Tüm kireçlere karşı etki gösteren limonun yağa karşı da büyük bir etkisi vardır. Yine bulaşıklarınız ile birkaç parça limonu bulaşık makinesine koymayı da deneyebilirsiniz. Bu sayede bulaşık makineniz oldukça güzel kokacaktır.

 

Deodorant Olarak Kullanımı

s-05f1f3a3551291c36d87e0fbc5c0d5f72593300c.jpg

Limonun bir kullanım şekli ise deodorant olarak kullanılmasıdır. İçinde barındırdığı bazik yapısı ile birlikte anti bakteriyel etki yapan limonu koltuk altında kullanmak terlemeleri önleyebilmektedir.  Terlemeler ortaya çıksa bile bu terlemelerden herhangi bir koku çıkmamaktadır. Koltuk altına günlük olarak düzenli kullanımı sağlanan limon ter kokusunu giderdiği gibi koltuk altında oluşan kararmalara karşı yine oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Yine limonu vücuttaki kararmalara karşı kullanan kişilerde bulunmaktadır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan kararma, morarma gibi etkilere karşı gönül rahatlığı ile limonu kullanabilirsiniz. Ayrıca limonun sağlığa bazı etkilerinden bahsetmeyi bu yazımızda ayrı tutarak içeriğimizi bitiriyoruz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.