Meleklerin Payı Nedir? Dünyanın En İnce İnanışı!

Meleklerin Payı Nedir? Dünyanın En İnce İnanışı!

Bugün oldukça ilginç bir içerik ile karşınızdayız. Konumuzun ana temelinde alkollü bir içecek olacağı için belki kimlerinizce yargılı olarak okunmaya başlanacak;

 

 

Bugün oldukça ilginç bir içerik ile karşınızdayız. Konumuzun ana temelinde alkollü bir içecek olacağı için belki kimlerinizce yargılı olarak okunmaya başlanacak; ancak bu içerik için bu yargılarınızı birkaç dakika kenara koymanızı istiyoruz.

s-172da65703f819adf761ab8247d560a34eb126da.jpg

Tarihin en ilkel çağlarından beri var olan sarhoş edici maddeler veya içecekler artık günümüzde bazı farklı isimler ile adlandırılmaktadır. Bu içeceklerden biri olan viski ise kendi arasında sayısız çeşide ve alkol düzeyinde bulunabilmektedir. Viskinin tarihine girmeden kısaca viskiye değinmek gerekirse eğer; viski diğer alkol çeşitleri gibi damıtılarak üretilmektedir. Damıtılarak üretilen viski için bir kez damıtma ve daha fazla damıtma gibi uygulamalar olabilmektedir.

dvwh-ffx4aea4fg.jpg

Her ülke veya viski üretici firmanın kendilerine göre sağladıkları viski tariflerine göre bir veya daha fazla damıtma işlemi olabilmektedir. Örneğin İskoç viskisi 2 kez damıtılmaktadır. İki kez damıtılan başka viskiler olmasına rağmen isim yapmış olan İskoç viskileri üzerinden 2 kez damıtılanlar için İskoç viskisi denmektedir.

irlanda-viskileri.png

Bu içerikte bahsedeceğimiz meleklerin payı inceliğine gelirsek eğer; İrlanda viskisini dikkate alacağız. Üç kez damıtılarak hazırlanan İrlanda viskisi 3 yıl gibi genel bir sürede bekletilmektedir; ancak bu süre kimi isteklere bağlı olarak 20-30 yıl gibi sürelere de uzayabilmektedir. İşte meleklerin payı burada devreye giriyor. Dinlendirilen viski her yıl % 2 kadar alkol oranından olur. Her yıl % 2 kadar alkolu uçan İrlanda viskisi için bu pay Meleklerin Payı olarak izah edilmektedir. Viski ne kadar çok dinlendirilirse uçacak alkol oranı da buna bağlı olarak artış gösterecektir ve bu inanışa göre meleklere ne kadar pay gitmişse o viski de o kadar değerli ve kutsanmış olarak kabul edilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.