Mutlu Evliliğin Sırrı Nedir?

Mutlu Evliliğin Sırrı Nedir?

Neden evleneli altı ay bile olmadan çiftler boşanma kararı alıyor? Ya da birkaç sene flört ederken birbirine tahammül edebiliyorken evlilik çatısı altına girdikten sonra karşılıklı tahammül sınırları aşılıyor.

Neden evleneli altı ay bile olmadan çiftler boşanma kararı alıyor? Ya da birkaç sene flört ederken birbirine tahammül edebiliyorken evlilik çatısı altına girdikten sonra karşılıklı tahammül sınırları aşılıyor. Bu makalemizde mutlu evliliğin sırrı nedir? sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız? İlişkilerde yaşanılan sorunların çözümü, aradaki sevgi bağı ne kadar kuvvetli ise o kadar kolay olur. Çünkü sevgi affetmeyi kolaylaştırır.

Ayaklarına çiçek yaprakları dökmek, sık sık romantik akşam yemekleri düzenlemek, evlilik yıldönümünü, doğum günü gibi özel günlere önem veriyor olmak çiftlerin o an için mutlu olmasını sağlayabilir. Ancak hiçbir zaman uzun vadeli bir mutluluk getirmez. Oysaki birbirleriyle iletişim halinde olan konuşan muhabbet eden çiftler birbirlerine romantik jestler yapanlardan çok daha fazla mutludur.

Uzun lafın kısası mutlu evliliğin sırrı konuşmak, dertleşmek, sohbet etmek, muhabbet etmek yani iletişim kurmaktan geçer. Eğer eşinizle bu iletişimi kurabiliyorsanız yani sohbet ediyorsanız evliliğinizin uzun yıllar mutlu bir şekilde sürmesi çok yüksek bir ihtimaldir. Karakter olarak bazı insanlar konuşmayı sohbet etmeyi oradan buradan konu açmayı sevmezler. Her şeyi iç dünyalarında yaşamayı tercih ederler.

Bunun tam tersi pozitif, dışa dönük, sosyal ve en önemlisi her ne olursa olsun konuşmayı tercih eden insanlar da vardır. Birbirinin tam tersi karakterde olan bu iki farklı insanın evlilik çatısı altında bir araya gelmesi ister istemez sorunları ortaya çıkaracaktır. Bu durumda yapılması gereken şey taraflardan birini mutlaka bir diğerini idare etmesidir.

Evliliği ayakta tutabilmek nelere dikkat etmeliyiz

Mutlu evliliğin sırrı konuşmaktan geçer dedik ancak birbirlerine çok fazla iletişim kurmayan buna rağmen çok uzun yıllar beraber olan çiftlerin sırrı ise cinselliktir. Burada anlatmak istediğimiz her gün cinsel birliktelik yaşamak değildir. Tatmin edici bir cinsellik mutluluğun da kapılarını açacaktır. Cinsel hayattaki en büyük sorun çiftlerden birinin istekli bir diğerinin ise isteksiz oluşudur. Cinselliğin bir görevmiş gibi değil karşılıklı arzulama şeklinde yaşanması gerekir.

İkili ilişkilerde sürekli bir arada bulunmak bir süre sonra bıkkınlık ve yorgunluğa sebebiyet vermektedir. Bu nedenle aynı evde yaşamak demek sürekli dip dibe olmak demek değildir. Herkesin kendine ait özel bir alanı olmalıdır. Birbirini özlemek mutluluğu perçinleyecektir. Haftanın 7 günü 24 saat yapışık ikiz gibi yaşamak bir süre sonra ilişkiyi sıradan hale getirir.

Eşlerden biri dışarıda vakit geçirmekten hoşlanıyor bir diğeri de evde durmayı tercih edebiliyor. Böyle durumlarda her iki tarafın da mutlu olması için ortak kararların alınması gerekiyor. Çiftlerin mutlaka birlikte yapmaktan keyif aldıkları etkinliklere yönelmesi birlikte geçirilen zamanın kalitesini artıracaktır. Bütün bunlardan yola çıkacak olursak mutlu evliliğin sırrı karşılıklı anlayış saygı ve sevgiden geçer. Tek taraflı değil karşılıklı fedakarlık yapmak çok önemlidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.