Ses Estetiği Nedir? Ses Tonundan Memnun Olmayanlar…!

Ses Estetiği Nedir? Ses Tonundan Memnun Olmayanlar…!

Ses estetiği kaza, yaralanma gibi olaylar sonrası kişilerde meydana gelen tahribatın düzeltilmesi ile ilgilenen bilimsel bir alandır. Daha çok bu durumdan kaynaklı muzdarip olanların başvurduğu ses estetiği

 

 

Ses estetiği kaza, yaralanma gibi olaylar sonrası kişilerde meydana gelen tahribatın düzeltilmesi ile ilgilenen bilimsel bir alandır. Daha çok bu durumdan kaynaklı muzdarip olanların başvurduğu ses estetiği için artık son yıllarda ses tonundan memnun olmayan kişilerde başvurabilmektedir. Sesini daha inceltmek veya kalınlaştırmak isteyen kişilerin bu istekleri bu bağlamda gerçeğe dönüşüyor.

ses-estetigi.jpg

Ses insan yaşamının en önemli varlıklarından biridir. Kişi de psikolojik olarak etkiler uyandıran ve kişinin karşı taraf ile kurduğu ilişkinin ana unsuru olan sesin etkili olması bu anlamda önemlidir. Bunun yanı sıra sesi ile iş yapan kişilerin daha etkileyici bir tona kavuşmak için yaptırdığı ses estetiği ile istenen ses tonunun yakalanması mümkün hale gelmektedir. Bu içerikte ses estetiğinin yanı sıra sesin korunması adına neler yapılabileceğine bakacağız.

 

Ses Tellerinin Hijyeni

Sesin istendiği gibi olması için ses hijyenine dikkat edilmelidir. Bu sebeple sese zarar verecek ve ses tellerini yıpratacak maddelerden uzak durmak önemlidir. Sigara vb. şeyler tüketen kişilerin ses telleri tahrip olabileceğinden kaynaklı buna son vermek önemlidir. Ayrıca ses hijyenini sağlayarak ses tellerinin sürekli nemli kalmasını sağlayabilir ve bu sebeple sağlıklı bir sese sahip olabilirsiniz.

 

Beslenme Ses Tellerini Nemlendirmeli

ses-bozuklugu-ses-estetigi-ile-tedavi-ediliyor-1512197472-1075592.jpg

Sesin sağlığı ve kalitesi için ses tellerinin nemli kalması oldukça önemlidir. Bu sebeple beslenmeye de dikkat etmek gerekir. Ses tellerini nemlendiren ve kurutma gibi sorunlar yaşatmayan beslenme şekli ile daha kaliteli bir sese ulaşmak mümkün hale gelebilmektedir. Bu sebeple alkol ve kafein gibi içeceklerden de uzak durmak ses sağlığı için önemlidir.

 

Kadın Sesleri İnceltmek Mümkün

Kadınların ses tonu daha incedir ve bazı biyolojik faktörler sebebiyle bu ton kalın olabilmektedir. Bu tonun incelmesi adına ses estetiği uygulanabilmekte ve kadınların sesleri incelebilmektedir. Ayrıca erkek seslerinde de kalınlaştırma ses estetiği ile sağlanabilmektedir.

 

Hasta Ses Tonunu Seçebilmekte

Ses estetiği operasyonunda hasta tamamen uyutulmayarak ses tonunu duyabilmekte ve cerrah ile etkileşim içerisinde olarak ses tonunu kendisi seçebilmektedir. Bu nedenle ses tonunu seçmek mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.