Sirkeyi Kullanmamanız Gereken Yerler Nerelerdir?

Sirkeyi Kullanmamanız Gereken Yerler Nerelerdir?

Sirke sağlık ve temizlik bakımından en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Öyle ki bazen temizlikte ana malzeme olarak bile kullanılabilmektedir. Ayrıca sağlık açısından birçok faydalı doğal tarifte kullanılan sirke için

 

 

Sirke sağlık ve temizlik bakımından en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Öyle ki bazen temizlikte ana malzeme olarak bile kullanılabilmektedir. Ayrıca sağlık açısından birçok faydalı doğal tarifte kullanılan sirke için bugün kullanılmaması gereken yerlerin nereler olduğuna bakacağız. Birçok kimyasal kire karşı etkili olan sirkeyi bazı yerlerde kullanmak fayda yerine zarara uğramak anlamına gelebilmektedir. İşte sirkenin kesinlikle kullanılmaması gereken yerler.

 

Mermer ve Granit Tezgahlarda

1.jpg

Mermer ve granit çok sağlam tezgah malzemeleri olsa da sirkeye karşı o kadar da dayanıklı olmayabilmektedirler. Sirkenin içerisinde bulunan yoğun asit bu tarz mermer ve granit mutfak tezgahlarına zarar vereceği için kesinlikle buralarda kullanılmamalıdır.

 

Ütüdeki Yanma Lekelerinde

utu-yanigi-nasil-gecer-utu-yanigini-gecirmenin-yollari-1570279663-6673.webp

Ütüde ısı sebebiyle zamanla oluşan yanık lekelerine karşın kesinlikle sirke kullanılmaması gerekir. Ütünün altında bulunan buhar deliklerinden içeri sızan sirke buradaki sistemi olumsuz etkileyebilmektedir.

 

Çelik Mutfak Takımları

Çelikten yapılma çatal, bıçak ve kaşık gibi malzemelerin temizlenmesinde kesinlikle sirke kullanılmamalıdır. Sirke kullanımı ile bu maddeler zamanla kararmalar yaşanabilmektedir.

 

Parkelerde

parkezemin.jpg

Ev zemini parkelerden oluşan kişiler kesinlikle buraların temizliğinde sirkeyi kullanmamalıdırlar. Yoğun asit içermesi sebebiyle bu yapılara zarar verecek olan sirkeyi parkelerin temizliğinde kullanmak iyi bir fikir değil.

 

Çim, Kan, Mürekkep, Yumurta Lekeleri

090320171610454965768-2.jpg

Bu tür lekeler sirke kullanılması ile birlikte daha derinlere işleyerek yayılım göstereceğinden kesinlikle sirke kullanımına girilmemelidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.