Soğuklarda Kurtarıcı, İçinizi Isıtan ve Kadınların Özel Günlerindeki Kadim Dostu; Su Torbası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Soğuklarda Kurtarıcı, İçinizi Isıtan ve Kadınların Özel Günlerindeki Kadim Dostu; Su Torbası Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Soğuk kış aylarının, regl sancılarının bir numaralı kurtarıcısı işte ‘Su Torbası’’.İşte bu mucizevi nesne Su Torbası hakkında bilmeniz gerekenler yazımızda sizlerle.

Ufacık kapladığı yer ile vücudumuzu yaz ayları gibi hissettiren, etki ettiği yerde ağrı bırakmayan ve minicik olan bir su torbası;  sıcacık ve huzurlu günleri beraberinde getirmektedir. Yeni desenli kılıflarının çıkmasıyla birlikte, sıcaklığına yanına bir de sevimlilik eklendi. Artık hem ısıtıp bizi mutlu ediyor hem de oldukça rahatlatıyorlar.

Bilimsel olarak ‘’ Termofor ‘’ ismiyle de bilinen sıcak su torbası genellikle kauçuğa denk gelen bir maddeden üretilir ve içine sıcak su koyularak bu suyun uzun süre boyunca sıcak şekilde kalmasını sağlar. Soğuk günlerde, üşüdüğünüz sırada veya kadınların özel dönemi olan Regl sancısında hafif ağırlığı ile üzerinizde olması gereken mükemmel bir buluştur su torbası.
Her renk ve çeşitte satılan sıcak su torbasının kullanımı son derece yaygındır. Hem küçük, hem de büyük boyutlarda satılan torbalarda genellikle çocukların zarar görmemeleri açısından kılıf da kullanılması önerilmektedir. Sıcak suyun yan etkilerinden koruyan kılıflar genellikle polar bir kumaştan ve desenli şekilde birçok farklı modellerle üretilmektedir. Kullanım esnasında kılıf kullanılması kesinlikle önerilmektedir. Aksi halde sıcak suyun üzerinize dökülmesi ile; yanmalar, kalıcı hasarlar hatta ölümler bile meydana gelebilir. Tarihe bakacak olursak kılıf kullanılmadan kullanılan birçok olay önümüze çıkmakta, ölümlerinde olduğu görülmektedir.
Dikkat edilmesi gereken durumları söyleyecek olursak:

Ne kadar vücut ısısını yükseltmek için ve ağrı için yaygın şekilde kullanılsa da dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Patlamaların meydana geldiği kazalarda yaralanmalar oldukça fazladır.Birçok kişinin yaşadığı sıcak su torbası patlamaları ölümle sonuçlanan durumlara dahi yol açabilmektedir. Bu tip üzücü olayların yaşanmaması için sıcak su torbasının nasıl kullanılacağına dair mutlaka bilgi edinmelisiniz.
İlk olarak diyabet hastalarına bu torbaları kullanmaları asla tavsiye edilmemelidir. Bu durum nörolojik hastalığı olan kişilerde de geçerlidir. Bu rahatsızlıkları olan kişilerde his kaybı olduğu için yanma gibi durumlarda geç fark edilebilir ve istenmeyen durumlarla karşılaşabilirler. Cilt ve ten üzerinde yaralanmalara sebep olması nedeniyle bu kişilerin sıcak su torbası kullanması tehlikelidir.
Nedenini bilmediğiniz durumlarda asla kullanmayın. Sıcak suyun zarar olabileceği bir rahatsızlığınız olabilir ve buna dikkat etmeniz gerekebilir. O yüzden her ağrınız olduğunda Sıcak su torbasında medet ummayın.
Sıcak su torbasının zararları, dikkat edilmesi gereken durumlar olduğu gibi yararları ve birden çok özelliği de bulunmaktadır. Şimdi size bunlar hakkında bilgiler verelim.
Sıcak su torbasının yararları nelerdir ve ne gibi durumlarda iyi gelir?
- Regl ağrılarını geçirmek için kullanılan yöntemlerden biri olan sıcak su torbasının adet ağrısını azalttığı doğrudur ama unutmamak gerek ki bu durum yalnızca doğru kullanımda geçerlidir. Ağrınızı hafifletir, sizi rahatlatır ve kısa bir sürede olsa iş yapmanızı destekler.
- Kan dolaşımınızı hızlandırır ve bel ağrısına da oldukça iyi gelir.
- Sıcak su torbasının içine soğuk su koyarak burkulma ve kırılma gibi oluşan  durumlarda bölgenin üzerine kompres yapılarak tedavi edilebilir.
- Hemoroit sancılarının azalmasını sağlar.
- Yatağınızı ısıtmak ve enerji tasarrufunda bulunmak için, daha rahat uykuya dalmak için de harika bir çözümdür.

Peki Sıcak Su Torbası nerelerde satılır ve fiyatı nedir?

Birden farklı çeşitleri bulunan sıcak su torbası internet üzerinden satın alınabileceği gibi, eczanelerden ve marketlerden de satın alınabilir. Alırken sahte olmamasına dikkat edilmeli ve dayanıklı olduğundan emin olunmalıdır.
Fiyatları nedir diyorsanız; Sıcak su torbasının kalitesine göre; 20 veya 30 liradan başlayarak 100 liraya kadar ulaşabilir. Yani ortalama olarak söylersek 30-100 lira arasında fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.
Alırken kauçuktan yapılmış olmasına dikkat etmeyi asla unutmayın.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.