Sosyal Medya İlişkilerin Sonunu mu Getiriyor? Sosyal Medya Bağımlılığı ve Aldatma

Sosyal Medya İlişkilerin Sonunu mu Getiriyor? Sosyal Medya Bağımlılığı ve Aldatma

Sosyal medya kullanımı artıkça insanların iletişim konusundaki becerileri de git gide zayıflıyor. Duygusal ilişkilerde bunu sıkça görebiliyoruz. Peki sosyal medyanın ilişkilerin sonlanmasında etkili olup olmadığı konusunda neler biliyoruz?

Sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Onlarca sosyal medya sitesi her geçen gün üye sayılarını artırarak daha fazla kullanıcıya hitap ediyor. Hal böyle iken sosyal medya bağımlılığı da ileri seviyelere taşınıyor. Peki ilişkiler arasında sosyal medya kullanımının olumsuz bir etkisi var mı? Son yıllardaki ayrılıklar ve boşanmaların sosyal medya ile ilgisi nedir? Şu anki ilişkinizde de buna benzer sorunlar yaşanabileceğinden bu yazıyı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü sanal iletişimin yaygınlaştığı son zamanlarda, iletişimin daha da tehlikeli hale gelmesi mümkün kılınıyor. Sizin ne kadar temkinli olduğunuz çok önemlidir. Bu süreci iyi yönetebilmek adına neler yapmanız gerektiğinden bahsediyoruz.

Sosyal Medya Kullanımı İlişkinizi Etkiler mi?

Sosyal medyayı nasıl kullandığınıza bağlı olarak ilişkinizi etkileyebilir. Sürekli olarak internet üzerinde paylaşımlar yapan veya diğer insanların yaptıkları paylaşımlara göz atan biriyseniz asosyal biri olmaya doğru emin adımlarla ilerliyorsunuz. Dışarı çıktığınızda dahi sevgilinizin yüzüne bakmak yerine telefonla ilgilenmek ciddi sorunlar yaratır. Özellikle de aranızdaki iletişimin her geçen gün zayıflaması ve aksine sizin sosyal medyada geçirdiğiniz sürenin artması da yakın zamanda ayrılık yaşanabileceğine işarettir. 

Sosyal Medya İletişimsizliğe Neden Olabilir

Sevgilinizle yüz yüze telefonla ilgilenmeden konuşmalısınız. Hatta telefonu komple bi kenara bırakarak beraber sohbet etmeli ve samimiyeti sağlamalısınız. Çünkü bu soğukluk böyle devam ederse korkarız ilişkinin kuyusu kazılır hale gelir. Böyle bir sonuçla karşılaşmamak yani sevdiğiniz insanı kaybetmemek için onunla sohbet etmeli, onunla eğlenmeli ve sosyal medya bağımlılığından kurtulmalısınız.

Sevgilinizle vakit geçirdiğiniz zamanlarda dahi fotoğraf ve video çekerek sosyal medyada paylaşmak bir noktadan sonra bağımlılık belirtisidir. Bu sadece ortamın modunu düşürür ve sevgilinizin sizin hakkında olumsuz düşünmesine sebebiyet verebilir

Sosyal Medya ile Aldatmalar Arttı 

Teknoloji çağına geçtikten sonra sosyal medya kaynaklı aldatmaların da her geçen gün arttığı görülüyor. İnsanlar artık yüz yüze aldatma evresinden önce sanal yoldan tanıştıkları insanlarla yazışarak anlaşıyor. Sonrasında ise buluşarak görüşüyorlar. Fakat bazı aldatmalar ise buluşmadan gerçekleşebilmektedir. Sanal yolla iletişim kurarak bu durumdan faydalanmaya çalışanlar da oluyor. Sizden sürekli olarak bir şeyler saklayan veya çekinen bir kişinin aldatma ihtimali de haliyle vardır. Ancak her saklayanın da bu ihtimal kapsamına girmediğini belirtelim. Kendinizce paranoyalar yapıyorsanız öncelikle karşınızdaki insanın nasıl biri olduğunu düşünün. Size böyle bir ihaneti yapıp yapamayacağını kararlaştırın ve direkt olarak kendisine onu aldattığınızı düşündüğünü söyleyin. Size öyle bir şeyin olmadığını ve gerekirse kanıtlayabileceğini söylerse ona izin verin. Böylelikle karşılıklı anlaşarak  ilişkinize yeni bir soluk katabilirsiniz. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.