Tuhaf Koronavirüs Tedbiri! Kadınlar ve Erkekler İkişer Saat Dışarı Çıkabilecek!

Tuhaf Koronavirüs Tedbiri! Kadınlar ve Erkekler İkişer Saat Dışarı Çıkabilecek!

2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan Covid-19 adlı virüsün etkileri tüm dünyada devam ediyor. 2020 yılının yaz aylarında düşüşe geçen ancak devletlerin aldıkları tedbirleri gevşetmesi üzerine tekrar ciddi bir yükselişe geçen koronavirüs

 

 

2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkan Covid-19 adlı virüsün etkileri tüm dünyada devam ediyor. 2020 yılının yaz aylarında düşüşe geçen ancak devletlerin aldıkları tedbirleri gevşetmesi üzerine tekrar ciddi bir yükselişe geçen koronavirüs tekrar tedbirler aldıracak kadar etkili hale geldi. Devletlerin aldıkları tedbirler arasında öyle tuhaf ve ilginç kararlar var ki duyunca sizlerde şok olacaksınız. İşte koronavirüs için alınan tuhaf tedbirler.

 

Panama

2707381-810x458.jpg

Amerika kıtası ülkelerinden olan Panama, dışarıdaki yoğunluğu düşürmek adına erkekler ve kadınların ayrı saatlerde dışarı çıkmasına izin veriyor. Kadınlar ayrı saatlerde dışarıda bulunabilirken, erkekler kadınların saatleri dolduktan sonra dışarı çıkabiliyor. Bu saatler ise tuhaf şekilde ikişer saat olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca bu tedbirlerden muaf olan meslek grupları da mevcut.

 

Kolombiya

111487428-11abcc65-5243-43b1-bbcf-f31a5198b14c.jpg

Tuhaf önlemlerden birini alan bir diğer Amerika kıtası ülkesi Kolombiya ise vatandaşların kimlik numaralarına göre dışarı çıkma izni veriyor. Kimlik numaralarının son hanelerine göre bazı günlerde dışarıda bulunabilen vatandaşlar iki günde bir sokağa çıkma yasağı ile karşılaşıyorlar. İki gruba ayrılan bu düzenleme sayesinde toplu taşıma araçlarında yoğunluğu düşürmeyi hedef edinen Kolombiya Hükümeti bazı meslek gruplarını bu uygulamadan muaf tutmakta.

 

Sırbistan

Koronavirüs tedbirleri açısından belki de en anlamsız düzenleme Sırbistan hükümeti tarafından işleme sokuldu. Bu tedbirler kapsamında köpek sahibi vatandaşlar köpeklerini sadece günlük bir saat dışarı çıkarabilmekteydi. Protestolar ve veterinerlerin uyarısı üzerine geri adım atan Sırbistan Hükümeti bu kararından vazgeçti.

 

Malezya

Dünya çapında en gereksiz koronavirüs tedbirleri çalışması belki de Malezya’da düzenlendi. Ortada herhangi bir alınan tedbir kararı ile ön plana çıkmayan Malezya Hükümeti, şehirlerde yaptığı afişlemeler ile kadınların evde süslenmesini ve güzel giyinmelerini tavsiye etti. Ayrıca bu afişlerde kadınların çok fazla konuşup erkekleri rahatsız etmemesi de istendi.

 

Türkmenistan

Türkmenistan öyle bir koronavirüs tedbiri aldı ki, adeta koronavirüsü ülkelerinde yok ettiler. Alınan tedbir kararına göre hiçbir vatandaş koronavirüs kelimesini telaffuz etmeyecek ve bu kararı bozanları diğer vatandaşlar şikayet edebilecekler. Ayrıca istihbarat örgütleri de halkın arasına karışarak bu kuralı çiğneyenleri gözaltı yapmakla meşguller.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.