Uzun Süren İlişkilerin Sırrı Nedir? Sevdiğiniz İnsanlar Yıllarca Beraber Olabilirsiniz!

Uzun Süren İlişkilerin Sırrı Nedir? Sevdiğiniz İnsanlar Yıllarca Beraber Olabilirsiniz!

Uzun ilişkiye sahip olan çiftlerin nasıl bu kadar mutlu ve huzurlu olduklarını merak etmişizdir. Uzun süren ilişkilerin sırrına değineceğimiz bu yazıda sevdiğiniz insanlar yıllar boyu mutlu yaşamanın ufak sırlarını paylaşacağız.

Günümüzde birbirine tahammül edemeyen ve bir şekilde ayrılmak zorunda kalan çift sayısı artmakta. Avrupa'da da aynı şekilde bu durum böyle ilerliyor. Peki güzel başlayan ilişkiler nasıl hazin bir sonla bitiyor? Uzun süren ilişkilerin sırrını sizler için açıkladık ve bu konuda neler yapabileceğinizden bahsettik. Eğer iki taraf da birbirini seviyorsa ve ayrılma nedenleri tamamen kişilerin kendi hatası veya eylemi üzerine gerçekleşiyorsa sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Tek yapmanız gereken empati kurarak hareket etmek ve yazımızı okurken kendinizi sorgulamak olacaktır. Belki de ilişkilerin temelinde hata yapan veya yanlış yönlendirilen kişi sizsinizdir. Bunu elbette bizler bilemeyiz, sizlerin kendinizi anlaması ve sorgulaması gerekecek. İlişkinin aşkla başladığı, sevgi ve sadakatle yola devam ettiği sözünü duymuşsunuzdur. Bizler de bu sözden ilham alarak sizlere ilişkinizin nasıl uzun süreli olmasını sağlarsınız bahsedeceğiz.

Uzun İlişkilerin Sırrı Nedir?

Uzun ilişkilerde kişilerin artık birbiri ile sevgili veya eş olmaktan ziyade arkadaş gibi oldukları görülür. Eğer karşı tarafı bir sorumluluk olarak görmeyi bırakıp onunla arkadaş olmayı denerseniz zamanla yıpranma riskinden kurtulursunuz. İlişkilerin genellikle sonlanma nedenlerinden biri de iletişimsizliktir. İletişimsizlik konusuna da değineceğiz. Çünkü ayrılıkların temelinde yatan sebeplerden biri budur.

Sevdiğiniz Kişiyle İletişim Kurun

Onunla konuşmadan, anlaşmadan sorunlarınızı çözemezsiniz. Eğer bir problem olduğunda kapıyı vurup çıkıp gidiyorsanız bu çok büyük bir hatadır. Sorunları çözmek yerine ortalıktan kaybolmak çoğu zaman sizi anlık olarak rahatlatsa da içinizde bir ukde kalmasına sebebiyet verecek ve ilişkinizdeki sorunların düzelmesine katkı sağlamayacak.

Karşı Tarafı Dinleyin

İlişkilerde yapılan bir başka iletişim hatası ise karşı tarafı dinlemeden konuşmaktır. Sözünüz bittikten sonra karşı tarafa konuşması için söz vermelisiniz. Bunu yapmanın tek yolu susarak karşı tarafı dinlemekten geçiyor. Karşı tarafla göz iletişimi de kurarak ona değer verdiğinizi hissettirebilirsiniz. Aksi takdirde sevgilinizi veya eşinizi duymamazlıktan gelirseniz ortada zaten büyük bir sorun vardır ve bunun kaynağı da kendisinden başkasını dinlemeyen kişidir.

Birlikte Aktiviteler Yapın

Evden işe işten eve bir yaşam tarzınız varsa bunu bir kez daha gözden geçirmeniz gerekiyor. Yalnızca ilişkiniz için değil aynı zamanda kendiniz için de bunu yapmalısınız. Rutine binen bir hayat, hiç olmadığı durumlarda sizi sinirlendirebilir ve bu sinir de ilişkinizden çıkabilir. İki tarafın da huzursuz olduğu bir ortamda kavga ve gürültü eksik olmaz. Bunun önüne geçebilmek adına ikinizin beraber vakit geçirmesi ve çeşitli aktivitelerde bulunması şarttır. Günümüzde ilişkilerin önemli bir kısmı da bu nedenle sona erebilmektedir. Eğer aktiviteleri arkadaşlarınızla yapıyor ve sevdiğiniz kişiyle hiçbir şey yapmadan öylece duruyorsanız bu konuda da hatalısınız. Siz değil karşı taraf yapıyorsa bu sefer o hatalıdır. 

Size Değer Vermeyen Biriyle Uzun İlişki Düşünmeyin

Eğer kişi size değer vermiyorsa ve ne kadar denediyseniz de fayda etmediyse daha fazla vaktinizi harcamayın. Kendiniz için en doğru kararı vererek ilişkinizi gönül rahatlığı ile sonlandırın. Çünkü size değer vermeyen bir insanla uzun ilişki hayali kurmak, belirttiğimiz üzere yalnızca hayalden ibaret olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.