Uzun Vadede Rahatlama ve Huzur Bulma!

Uzun Vadede Rahatlama ve Huzur Bulma!

21. yüzyıl ile birlikte kendisine ve çevresine yabancılaşan insanlar rahatlama ile huzur bulma derdindeler. Aslında bu huzur bulma uğraşı insanın var olduğu eski çağlardan beri gelse de şimdilerde artık daha çok talep edilen bir şey haline geldi.

 

 

21. yüzyıl ile birlikte kendisine ve çevresine yabancılaşan insanlar rahatlama ile huzur bulma derdindeler. Aslında bu huzur bulma uğraşı insanın var olduğu eski çağlardan beri gelse de şimdilerde artık daha çok talep edilen bir şey haline geldi. Dünyanın anlamı değiştikçe kendisine ve çevreye yabancılaşan insanlar bu anlamda huzuru bulmak adına bazı uygulamalar ve yaşam şekillerine girişmekte. Huzur bulma yolculuğunda yine geçmişe doğru giden insanın artık günümüzde elinden tutacak bir şeyler yokmuş yanılgısı ile baş başa kalması kaçınılmaz olsa da günümüzden bir şeylerle huzur bulma imkanları da olabilmektedir. Bu içerikte bahsedeceğimiz bazı şeyler kadim öğretilerden gelse de bazı şeyler ise elimizin altında bulunan uygulamalar olacaktır. Bu anlamda önem verdiğimiz bu içerik sizler için rehber olmanın adımını attıracak bir anlam olması temennisi ile yazımıza başlayalım.

 

Meditasyon ve Yoga

yoga-2.jpg

Kadim öğretilerden olan ve geçmişi çok eskilere dayanan yoga ve meditasyon insanın huzur bulma veya kendini bulma yolculuğunda olası araçlardan bir tanesidir. Kişinin kendisine odaklanarak dünyayı anlamlandırmasına yardımcı olan bu öğretilere ulaşmak o kadar da zor değildir. Dijitalleşen dünyayı belki bu anlamda kullanmak faydalı olabileceği gibi, yoga ve meditasyon gibi kadim öğretiler ile ilgilenen profesyonel kişilere ulaşmakta yine zorlayıcı değildir. Her yerde kendini bu alanda geliştirmiş ve etrafındaki insanlara bunu öğretmeye çalışan insanları bulmak zor olmasa gerek.

 

Hobiler, İstekler ve Yarış

İnsanın içinde bulunduğu çıkmazın sebeplerinden biri bazı uzmanlarca rekabet ortamıdır. Oysa rekabet etmek istemeyen veya bundan yorulan insanlar yaşamda her şeye anlamsız olarak bakabilmektedir. Hobi veya istekle başlayan bazı şeyler bir yerden sonra birileri ile bir rekabet haline dönüşünce kişide yabancılaşma öğesi olarak etki edebilmektedir. Bu noktada kişilere hobilerinize yönelin denilirken buraya ek bir parantez daha açmak gerekecektir. Hobilerinize yönelin ve yarış içinde olmayın. İstekleriniz yapın ve birileri sizi bir yarışın içine davet ettikçe bundan muhakkak kaçının. Sizin hobiniz ve sizin mutluluğunuz vardır. Huzuru bulduğunuz şeyi hiçbir şekilde bir rekabet unsuru olarak görmeyin.

 

Yazı Yazmak

Son olarak sizi uzun vadede rahatlatacak yazı yazma deneyimine davet ediyoruz. Her şeyinizi yazmaya çalışın. Yazı yazmak kişide oldukça rahatlatıcı etkiler göstermektedir. Sorunlarınız ve mutluluklarınız bu yazı dili ile kağıda dökülecektir. Biri ile paylaşmaya benzeyen yazı yazma deneyimi sizler de muhakkak uygulamaya ve belki de günlük tutma gibi bir eyleme dönüştürebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.